روشی مشابه سی تی اسكن برای كشف دارو

روشی مشابه سی تی اسكن برای كشف دارو بازار مقاله: ایسنا نوشت: پژوهشگران برای سرعت بخشیدن به فرآیند كشف دارو، روشی مشابه سی تی اسكن ابداع نموده اند.



دانشمندان تمایل دارند كه در تعیین ساختارهای شیمیایی مورد نیاز برای تولید دارو، از اشعه ایكس استفاه كنند اما این فرآیند، بسیار كند پیش می رود. از آنجائیكه این فرآیند به كریستال های بزرگ و خالص نیاز دارد، امكان دارد هفته ها و یا حتی سال ها زمان ببرد.
پژوهشگران، روشی مانند سی تی اسكن ابداع نموده اند كه می تواند شكل مولكول های آلی بسیار كوچك را با سرعت و به سادگی تشخیص دهد. در این روش، عناصری از اشعه ایكس هم به چشم می خورد اما به كریستال های بزرگ نیازی ندارد.
این روش كه مبتنی بر انكسار الكترون است، ارسال پرتوها را از میان یك كریستال ورقه مانند انجام می دهد تا به تعیین ساختار آن كمك نماید. این روش پیشتر برای بررسی پروتئین ها هم مورد استفاده قرار گرفته اما اكنون، پژوهشگران دریافته اند كه می توان آنرا برای شناسایی مولكول های آلی كوچك هم به كار برد. عملكرد این روش، كاملا به درستی صورت می گیرد و می تواند به فرآیند شناسایی ساختارهای شیمیایی سرعت بدهد و امكان تشخیص تركیباتی كه كریستال های آنها برای بررسی با اشعه ایكس به اندازه كافی بزرگ نیستند، فراهم آورد.
این روش با فراهم كردن امكان كشف سریع دارو، می تواند به تولید داروهای موثرتر كمك نماید. از این فناوری می توان در آزمایشگاه های جرم شناسی هم استفاده نمود.

5656


1397/07/30
12:20:17
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: پژوهش , دانشمند , فناوری , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی