معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبرداد:

تولید ۵ مركز ژن درمانی در دانشگاه های علوم پزشكی

تولید ۵ مركز ژن درمانی در دانشگاه های علوم پزشكی بازار مقاله: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: برنامه داریم ۵ مركز ژن درمانی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور را راه اندازی نماییم.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، ملك زاده بامداد امروز در هم اندیشی نقش آفرینی پژوهش وفناوری در اقتصاد ملی در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی اظهار داشت: وزارت بهداشت برنامه دارد با كمك خیرین ۵ مركز ژن درمانی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور احداث كند.
وی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت مبحث ژن درمانی باید نقشه راهی در این زمینه ترسیم نماییم و زیرساختهای لازم برای فعالیت در این مورد را تولید نماییم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به مبحث بیولوژی سینتتیك اظهار داشت: این مورد یك مبحث میان رشته ای است و برای تحقق آن نخستین مشكل ما این است كه دانشگاه های ما دو دسته هستند.
وی اظهارداشت: اگر وارد این عرصه نشویم، طی ۵-۶ سال آینده به كشور عقب مانده ای تبدیل خواهیم شد.
ملك زاده اظهار داشت: این حوزه متشكل از مهندسی، مدلسازی محاسباتی و علوم زیستی است.
وی با اشاره به اینكه همچنان پژوهش در كشور به شكل یك كالای تجملی دیده می شود، اظهار داشت: باید به مبحث اختصاص بودجه های پژوهشی در كشور بیشتر توجه نماییم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح كرد: كشور طی سالهای گذشته در زمینه تولید مقالات و تعداد استنادات توسعه چشم گیر داشته و طی ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۸ وضع كشور در این زمینه بسیار مطلوب بوده است.
ملك زاده تصریح كرد: باید تلاش نماییم تا از نظر كیفی هم توسعه بیشتری داشته باشیم كه البته امروز تعداد استنادات از تعداد مقالات بالاتر رفته است و این مورد بسیار مهم به حساب می آید.
وی تصریح كرد: در حالی به پیشرفت های كمی و كیفی در زمینه علم و فناوری دست یافته ایم كه اعتبارات پژوهشی ما بسیار ناچیز بوده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح كرد: وزارت بهداشت ۱۰ درصد اعضای هیئت علمی كشور را به خود اختصاص داده این در شرایطی است كه ۳۰ درصد تولیدات علمی كشور مربوط به این وزارتخانه است.

1397/07/10
13:42:21
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , پژوهش , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی