تكنیك جدید ضد پیری كه عمر انسان را به ۱۵۰ سال بالا می برد

تكنیك جدید ضد پیری كه عمر انسان را به ۱۵۰ سال بالا می برد بازار مقاله: سیناپرس نوشت: محققان از عرضه یك تكنیك جدید ضد پیری خبر دادند كه به انسان ها كمك می نماید تا فرآیند پیری را تا ۱۵۰ سال كاهش دهند. در این تكنیك ارگان های اصلی بدن بازسازی می شوند.دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه نیو ساوت ولز (New South Wales) به سرپرستی پروفسور دیوید سینكلر (David Sinclair)، از اساتید دانشگاه هاروارد، موفق شدند روش ضد پیری جدیدی را تولید كنند كه توسط آن انسان ها می توانند تا ۱۵۰ سال زندگی و اندامشان را احیا كنند. آن ها درحال توسعه یك فرایند جدید هستند كه شامل برنامه ریزی مجدد سلول می گردد.
پروفسور سینكلر در ارتباط با این تكنیك جدید خاطرنشان كرد كه این تكنیك علاوه بر اینكه به انسان ها اجازه احیاء اندام هایشان را می دهد، به افراد معلول جسمی كمك می نماید تا بتواند حركت طبیعی خویش را به دست آورند.
قابل توجه است كه این گروه تحقیقاتی در حال برنامه ریزی برای آزمایش های انسانی هستند كه در حدود دو سال در نظر گرفته شده است. درصورتی كه همه برنامه ها و نتایج خوب پیش روند، بازسازی اندام ها می تواند تا سال ۲۰۲۰ صورت گیرد.
در آزمایش هایی كه این گروه پژوهشی انجام دادند، پس ازاینكه یك قرص مشتق شده ویتامین B به موش ها داده شد، محققان دریافتند كه طول عمر موش ها ۱۰ درصد افزایش پیداكرده است. علاوه بر این، در گزارش ها ذكرشده كه این قرص ها ریزش مو را كم می كنند.
پروفسور سینكلر اضافه كرد كه امیدوار است تا پنج سال آینده این قرص ها وارد بازار جهانی شود و هزینه خرید آن هم بیش از یك فنجان قهوه نباشد. اما یكی از اساتید بخش ژنتیك دانشكده پزشكی هاروارد اخطار داد كه مردم نباید این روش فرایند ضد پیری را امتحان كنند تا زمانی كه در صحت و اثر آن اطمینان كامل به دست آید.
دانشمندان این گروه تحقیقاتی روی مولكول، نیكوتین آمید آدنین دی نوكلئوتید (nicotinamide adenine dinucleotide) كار می كنند كه نقش مهمی در تولید انرژی در بدن انسان دارد و برای درمان بیماری پاركینسون مورداستفاده قرار می گیرد اما هم اكنون خواص ضد پیری آن مورد آزمایش قرارگرفته است.
بر اساس اظهارات سرپرست این گروه تحقیقاتی، او از این مولكول بهره برده و سن خویش را تا ۲۴ سال كاهش داده است و پدرش كه ۷۹ ساله است هم از زمانی (یك و نیم سال پیش) كه این مولكول را استفاده كرده، برای ورزش های هیجان انگیز، ماجراجویی و طبیعت گردی آمادگی كامل دارد و به آن ها می پردازد. علاوه بر آن پروفسور سینكلر این روش را برای همسر برادر خود كه در دهه ۴۰ سالگی به یائسگی رسیده بود، انجام داد بعد از انجام این روش متوجه باردارشدن همسر برادرش شد.
لازم به توضیح است كه در ارتباط با طول عمر و روش هایی كه به افزایش آن كمك نماید، تحقیقات و پژوهش های بسیاری انجام شده است. قابل توجه است كه به باور گروهی از محققان فرانسوی، در شرایطی كه هر نسل از انسان ها در قرون اخیر به نسبت نسل پیشین خود از طول عمر بیشتری برخوردار بودند، انسان در آستانه رسیدن به حد نهایی طول عمر خود بوده و امكان زندگی بیشتر از این مدت زمان وجود ندارد. در این بازبینی اطلاعات، محققان به اطلاعات تاریخی توجه ویژه ای كرده و پارامترهایی ازجمله ژنتیك و محیط زیست را مدنظر قراردادند. برخلاف نظریات پژوهشگران فرانسوی، محققان دانشگاه مك گیل كانادا معتقد هستند كه ازنظر علمی محدودیتی برای طول عمر و میزان زندگی انسان وجود ندارد.
تیمی از پژوهشگران دانشگاه اكستر دیوون (University Of Exeter Devon) در بریتانیا در مطالعات جدید خود موفق به كشف ژن هایی شده اند كه با طول زندگی والدین افراد در ارتباط بوده و دانشمندان امیدوارند به وسیله دست كاری این ژن ها بتوانند به افزایش طول عمر انسان كمك كنند.
مطالعات جدید پژوهشگران دانشگاه بوستون در ایالات متحده آمریكا نشان دهنده وجود یك گروه عمومی از ژن ها است كه مسئول طول عمر تا سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی بوده و گروهی از مؤلفه های ژنتیكی نادر هم در بعضی افراد منجر به طول عمر بالای صدسال می گردد.
گروهی از پژوهشگران در تحقیقات خود دریافتند كه شیوه زندگی بر اساس سلامتی دلیل كافی برای رسیدن به طول عمر بالا محسوب نشده و به نظر می آید ژنی در این رابطه در بدن وجود دارد كه به انسان كمك می نماید تا بیشتر عمر كند. بدن افرادی كه صدساله یا بیشتر بوده و زیاد عمر می كنند به زیاد كردن و یا ترویج ژن مخصوص طول عمر می پردازد.
علاوه بر آن محققان دانشگاه كپنهاگ در پژوهش های خود به این نتیجه رسیدند كه مردان باهوش شانس بیشتری برای داشتن عمر طولانی تر خواهند داشت چراكه معمولاً این افراد از عملكرد فیزیكی بهتری در دوران كهن سالی برخوردار می باشند.
در مطالعات دیگری هم دانشمندان دانشگاه استكهلم سوئد دریافتند كه داشتن مغز بزرگ تر، موجودات را قادر به بقا در طبیعت كرده و هر چه ابعاد مغز، بزرگ تر باشد احتمال ادامه حیات و عمر بیشتر، افزایش پیدا خواهد نمود.

5656

1397/06/12
20:51:49
5.0 / 5
5014
تگهای خبر: پروفسور , پزشك , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی