رئیس مركز پیش بینی زلزله:

رسمیت علم ایرانی از نظر دنیا، ناامیدی دشمن از پیشرفتهای ایران

رسمیت علم ایرانی از نظر دنیا، ناامیدی دشمن از پیشرفتهای ایران بازار مقاله: رئیس مركز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله اظهار داشت: دنیا ایران را از نظر علمی به رسمیت شناخته، اما این دشمن است كه حتی از پیشرفتهای جزئی علمی ما هم واهمه دارد.دكتر محمد مختاری به مناسبت روز قدس و تاثیر جامعه علمی ایرانی بر تفكرات رژیم اشغالگر قدس به خبرنگار مهر اظهار داشت: ایران از نظر علمی همیشه حرفی برای گفتن داشته و دارد؛ این قدرت علمی و توان فكری بالا را نمی توان كتمان كرد.
وی در مورد اهمیت پیشرفت های علمی ایران از دیدگاه كشورهای دنیا اظهار داشت: معمولا كشورهای دوست از پیشرفت كشور ما خوشحال می شوند و ما را ترغیب می كنند، ولی دشمنان ما در دنیا كه زیاد هم هستند مسلما از این رویه ناامید می شوند و حتی از پیشرفت های جزئی ما واهمه دارند.
وی با تاكید بر اینكه كشور ما دارای قدرت علمی و فنی است، اظهار داشت: نگاه دنیا به مقوله علم و پیشرفتهای علمی كشور، ما را بر این می دارد كه با پیشرفتهای خود در همه عرصه ها خصوصا علمی، دشمنان را ناامید تر كنیم؛ ما را به این تفكر وامی دارد كه بیش از گذشته علاوه بر تفكرات سیاسی، اجتماعی، مذهبی و...موضوعات علمی را پررنگ تر جلوه دهیم.
عضو هیات علمی و رئیس مركز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با تاكیدبر اینكه دشمنان ما همواره به روش های خود در صدد هستند كه بدانند روشهای علمی ما از چه طریقی پیش می رود تا مانع پیشرفتهایمان شوند، اظهار داشت: اما در مقابل كشورهای دوست هستند كه علاقمندی خویش را به همكاری بیشتر با ایران نشان می دهند آنها خواستار ارتباط هر چه بیشتر و یادگیری از كشورمان هستند.
مختاری با اشاره به روز قدس و لزوم نشان دادن ابهت و بزرگی ایران در زمینه علمی تصریح كرد: می بایست جامعه علمی در روز قدس و سایر مناسبت های اینچنینی به گوش دنیا برساند جوانان ایرانی در زمینه های مختلف همچون علم و دانش توانسته اند به قله های پیشرفت دست یابند تا كشورهای دوست و دشمن بیدار شوند.
رئیس مركز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله بیان كرد: هم اكنون دنیا شاهد پیشرفت های علمی ایران می باشد و خواستار همكاری تنگاتنگ با ما هستند؛ اما بعضی از دشمنان هستند كه حضور جامعه علمی در همه عرصه ها را كمرنگ جلوه می كنند اما اینگونه نیست؛ كشور ما در سطح محلی، منطقه ای و جهانی در زمره كشورهای صاحب نظر قرار دارد.
مختاری با تاكید بر نشان دادن سطح بالای علم ایران به همه دنیا اظهار داشت: هر كسی كه به كشور ما بدبین است به نظام ما خیانت می كند؛ البته كه پیشرفت كشور ما هم می تواند از جانب دیگر رژیم صهیونیستی را ناامید كند.

1397/03/20
23:50:26
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: پژوهش , علم , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی