انسان ۶ میلیون كیلومتر مربع اراضی حفاظت شده زمین را تهدید می كند

انسان ۶ میلیون كیلومتر مربع اراضی حفاظت شده زمین را تهدید می كند بازار مقاله: تحقیقات جدید نشان داده است فعالیت های انسانی حدود ۶ میلیون كیلومتر مربع از اراضی حفاظت شده زمین را تهدید می كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از میل آنلاین، انسان به صورت مستقیم یك سوم اراضی محافظت شده زمین را تهدید می كند.
آخرین آمار یك تحقیق جهانی نشان داده است فعالیت های انسان در شهرها و صنایع حومه ای حدود ۶ میلیون كیلومتر مربع از اراضی محافظت شده زمین را تهدید می كند. چنین مساحتی دو برابر مساحت آلاسكا است.
در این تحقیق دانشمندان از نقشه Human Footprint، كامل ترین نقشه فشار انسان بر محیط زیست، برای تحلیل فعالیت های انسان در ۵۰ هزار منطقه حفاظت شده استفاده كردند.
این نقشه اطلاعاتی درباره ساختار محیط زیست، كشاورزی صنعتی، مرتع ها، تراكم جمعیت انسان، جاده ها، خطوط راه آهن و مسیرهای آبی را بررسی می كند.
كندال جونز از دانشگاه كویینزلند و رهبر این تحقیق می گوید: منطقه حفاظت شده با مدیریت مناسب برای حفظ گونه های مختلف اهمیت زیادی دارد. ما متوجه شدیم زیربنای جاده عظیم مانند بزرگراه ها، كشاورزی صنعتی و حتی گاهی اوقات كل یك شهر درون مرزهای یك منطقه حفاظت شده قرار می گیرد.

1397/02/30
13:52:57
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی