مناطق مرگ اقیانوس ها ۴ برابر شده است

مناطق مرگ اقیانوس ها ۴ برابر شده است بازار مقاله: تحقیقات جدید نشان داده است مناطق كم اكسیژن یا مناطق مرگ در اقیانوس های جهان از ۱۹۵۰ میلادی ۴ برابر شده و مساحت آن معادل اتحادیه اروپا است.به گزارش بازار مقاله به نقل از هافینگتون پست، تحقیقات جدید نشان داده بخش های كم اكسیژن در اقیانوس های جهان ۴ برابر شده است.
این قسمت ها «منطقه مرگ» نامیده می شوند و حیات گیاهان و حیوانات در آنها دچار چالش می گردد.
گسترش چنین مناطقی در اقیانوس ها یكی از دلایل گرم شدن كره زمین است. این رویداد هم به نوبه خود به علت افزایش انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی های ناشی از كشاورزی و روان كردن زباله در دریاها به وجود آمده است.
به هرحال تحقیقی در این باره در ژورنال ساینس انتشار یافته است. در این تحقیق آمده «افزایش مواد مغذی در آب همراه تغییرات آب وهوایی (كه هر دو در نتیجه فعالیت های انسانی هستند) تركیب شیمیایی اقیانوس را تغییر داده و مصرف اكسیژن را افزوده اند. در نتیجه چنین تغییراتی اكوسیستم را به چالش می كشند و حتی ممكن است به نابودی آن منجر شوند.
گروهی از محققان Global Oxygen Network این تحقیق را انجام داده اند. آنها متوجه شدند مناطق كم اكسیژن در اقیانوس از سال ۱۹۵۰ میلادی رشد كرده و الان مساحتی معادل اتحادیه اروپا را در بر می گیرند. حجم آب اقیانوس ها كه كاملا خالی از اكسیژن است هم در این بازه زمانی ۴ برابر شده است. همینطور گستره مناطق خالی از اكسیژن در ساحل ها هم ۱۰ برابر شده است.

1396/10/19
23:11:34
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی