برای اندازه گیری برف در آلاسكا؛

كمك ناسا از شهروند دانشمندان

كمك ناسا از شهروند دانشمندان به گزارش بازار مقاله ناسا می خواهد با كمك اطلاعات شهروند- دانشمندان میزان برف در ایالت آلاسكا و شمال غرب اقیانوس آرام را اندازه گیری نماید.به گزارش بازار مقاله به نقل از تلگراف، شاخه علمی سازمان ناسا مشغول جمع آوری سرمایه برای تحقیقی جدید است. درهمین راستا ناسا می خواهد «شهروند- دانشمندان» را با چوب های اسكی و كفش های برف نورد و اسنو موبیل برای اندازه گیری عمق برف در آلاسكا و شمال غرب اقیانوس آرام به كار گیرد.
اندازه گیری های آنها بعنوان اطلاعات اولیه وارد مدلهای كامپیوتری و در نهایت تخمین زده می گردد كه چه میزان آب در رودخانه ها و مخازن آب منطقه جاری می گردد.
دیوید هیل یكی از استادان دانشگاه ایالتی اورگان در این باره می گوید: مدل اصلی ما با عنایت به اندازه گیری میزان برف توسط شهروند- دانشمندان است. این اطلاعات شبیه سازی های ما را به شدت ارتقا دادند. این درحالی است كه طبق آمار ناسا در ایالت های غربی آمریكا حدود سه چهارم جریان های سطحی، آب آشامیدنی را در بهار و تابستان فراهم می كنند.
برای اندازه گیری برف در این تحقیق می توان از ابزارهای ساده مانند یك چوب دست علامت گذاری شده بهره برد. اما بیشتر افرادی كه به كوهستان می روند ابزاری به نام «جستجوگر بهمن» در اختیار دارند. این ابزار یك عصای ۵تا۶ متری است كه تا می گردد. بعد از بهمن با استفاده از این عصا افراد مدفون زیر برف كشف می شوند. همینطور این عصا دارای درجه بندی هایی هم است.
نتایج اولیه این تحقیق امیدوار كننده بوده است.
 

1396/10/18
14:45:42
5.0 / 5
5313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی