نمایش جزییات 2 کهکشان با کمک 3 رصدخانه

نمایش جزییات 2 کهکشان با کمک 3 رصدخانه به گزارش بازار مقاله صفحه رسمی اینستاگرام ناسا گادرد با انتشار دو تصویر خیره کننده از کهکشان ها با نقل قول جمله ای از کارل ساگان(Carl Sagan) نوشت: در جایی، چیزی خارق العاده منتظر شناخته شدن است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، گروهی بین المللی از تلسکوپ فضایی وب برای کاوش ستارگان، خوشه های ستاره ای و غباری که میان ۱۹ کهکشان مجاور قرار دارد و برای پاسخ به سوالاتی مثل "چگونه خوشه های ستاره ای تشکیل می شوند؟ " استفاده می کنند.
تصاویر ثبت شده تلسکوپ "وب" در نور فروسرخ به ما این امکان را می دهد که اجرام را از میان گاز و غباری که مانع از رسیدن پژوهشگران به چرخه حیات ستارگان شده است، رصد نماییم. تصاویر زیر نشان میدهد که چگونه داده های به دست آمده از چندین رصدخانه می تواند برای ترسیم تصاویر جدیدی از کیهان به کار آید.


این تصویر از کهکشان مارپیچی NGC ۳۳۵۱ تلفیقی از رصدهای چندین رصدخانه است که جزئیاتی در مورد ستاره ها و گازهای آن فاش می کنند.
رصدهای رادیویی آرایه میلی متری بزرگ آتاکاما(Atacama Large Millimeter/submillimeter Array)، گاز مولکولی را به رنگ سرخابی نشان میدهد. ابزار کاوشگر طیف سنجی چند واحدی تلسکوپ بسیار بزرگ(The Very Large Telescope’s Multi Unit Spectroscopic Explorer)، محلی که ستاره های بزرگ جوان نورانی می کنند را به رنگ قرمز نمایان می کند. تصاویر هابل، خطوط گرد و غبار را به رنگ سفید و ستاره های تازه متولد شده را به رنگ آبی به نمایش می گذارد. تصاویر مادون قرمز با وضوح بالا که توسط تلسکوپ جیمز وب ثبت خواهد شد به پژوهشگران کمک می نماید تا مکان شکل گیری ستارگان پشت غبار را شناسایی کنند و به مطالعه مراحل اولیه تشکیل ستاره در این کهکشان ها بپردازند.


در این تصویر از کهکشان مارپیچی NGC ۱۳۰۰ رصدهای چندین تلسکوپ برای ترسیم جمعیت ستارگان و گازها ترکیب شده است. نور رادیویی رصد شده توسط آرایه میلی متری آتاکاما که به رنگ زرد مشخص شده است نمایانگر ابرهای سرد مولکولی است که مواد اولیه برای تشکیل ستارگان را فراهم می کنند.
داده های به دست آمده از ابزار کاوشگر طیف سنجی چند واحدی تلسکوپ بسیار بزرگ، اثر ستارگان بزرگ جوان بر محیط اطراف شان را به رنگ قرمز و سرخابی نمایش می دهد.
نور مرئی و فرابنفش ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی هابل نیز خطوط گرد و غبار را به رنگ طلایی و ستاره های بسیار جوان داغ را به رنگ آبی نمایان می کند.
منبع:

1400/11/04
11:20:15
5.0 / 5
325
تگهای خبر: پژوهش , فضا , مطالعه , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی