معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بخشنامه الزام دستگاهها برای رعایت استانداردها بزودی ابلاغ می شود

بخشنامه الزام دستگاهها برای رعایت استانداردها بزودی ابلاغ می شود به گزارش بازار مقاله معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: بزودی در قالب بخشنامه ای همه دستگاهها را ملزم می نماییم برای برگزاری هر مراسمی، تمامی استانداردهای لازم بخصوص استانداردهای مربوط به وسیله نقلیه را برای میهمانان خود همچون اهالی رسانه با وسواس رعایت نمایند.محمد خدادی روز جمعه در حاشیه مراسم خاکسپاری پیکر ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران ایرنا و ایسنا که عصر چهارشنبه در سانحه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی جان باختند، به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: قواعد و قوانینی بری استانداردهای سرنشین و ماشین وجود دارد که باید رعایت شود. ما در معاونت مطبوعاتی بزودی در چارچوب بخشنامه ای این مورد را ابلاغ خواهیم کرد تا دستگاه هایی که میهمان می پذیرند همان گونه که نگران غذایی هستند که مسموم نباشد حتما باید از استاندارد بودن وسایل نقلیه و جابجایی مسافران هم مطمئن باشند.

وی افزود: چیزی که مسلم است ما استانداردهای استفاده از وسائل حمل و نقل را در کشور داریم اما بی توجهی و عدم رعایت این استانداردها در این حادثه حدودا مسجل شده است.

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه اگر دستگاه مربوطه سازوکاردرست استفاده از خودروی استاندارد برای اعزام خبرنگار را رعایت می کرد و این اتفاق می افتاد ماجرا فرق می کرد، اضافه کرد: هرچند هنوز جزئیات کامل ماجرا معلوم نیست اما آنچه از گزارش های اولیه آمده است قصوری صورت گرفته است.

خدادی اظهار داشت: آنچه از ما برمی آید این که کارگروه پیگیری و حقوقی تشکیل بدهیم و مبحث را کامل پیگیری نماییم اما مهم تر از آن این است که نگذاریم این اتفاق تکرار شود. یعنی سراغ دستگاه ها برویم و آنها را ملزم به رعایت استانداردها نماییم.

وی همینطور درباره اعزام خبرنگاران در شرایط کرونایی هم اظهار داشت: این که رسانه ها تشخیص بدهند خبرنگار خویش را از مرکز اعزام کنند یا از خبرنگار محلی خود برای پوشش برخی رویدادها استفاده کنند، به تشخیص خود رسانه ها بستگی دارد.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه های کشور بامداد چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیران شهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیران شهر گرفتار حادثه شد.
در این حادثه غم انگیز متاسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرکار و متعهد خبرگزاری های ایرنا و ایسنا جان خویش را از دست دادند.منبع:

1400/04/04
14:04:34
5.0 / 5
271
تگهای خبر: استاندارد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی