معاون استاندار تهران:

شركت نكردن در جلسات شورای فرهنگ عمومی در ارزشیابی مدیر اثرگذار می باشد

شركت نكردن در جلسات شورای فرهنگ عمومی در ارزشیابی مدیر اثرگذار می باشد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران اظهار داشت: عدم شرکت مدیران دستگاهها در جلسات شورای فرهنگی عمومی، در ارزشیابی سالانه آنان اثرگذار می باشد.


شکرالله حسن بیگی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران که با محوریت شهرستان های پاکدشت، ورامین و پیشوا در مصلای نماز جمعه پاکدشت انجام شد گفت: شورای فرهنگ عمومی بالاترین و با اهمیت ترین شورا و مرکز تصمیم گیری فرهنگی استان و شهرستان هاست.

وی ادامه داد: البته فرماندار و امام جمعه و مسئولان فرهنگی نباید خودرا به اعضای موجود در اساسنامه شورای فرهنگ عمومی محدود کنند و لازم است تا از افراد صاحب نظر، جوانان و سازمان های مردم نهاد برای تصمیم سازی های فرهنگی بهره برد.

معاون استاندار تهران اظهار داشت: البته شورای فرهنگ عمومی، نهاد اجرائی نیست که به دستگاه های اجرائی دستور به انجام کاری دهد بلکه باید با فعال کردن کمیته های و زیرمجموعه های شورا، مسائل بررسی شده را بعنوان مصوبه، برای اجرای یکماهه به نهادهای مختلف ابلاغ کند.

حسن بیگی با اشاره به تذکرات ائمه جمعه در عدم شرکت تعدادی از مدیران در جلسات شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: اینکه یک مسوول شخصا در جلساتی شرکت نمی کند، مشکلی است که فقط در استان تهران دیده می شود، گاه مدیر حتی در نشست کمیته برنامه ریزی و توسعه استان که در آن اعتبار یکسال توزیع می شود شرکت نمی کند.

وی ادامه داد: البته برای آن که مدیر شخصا در جلسات شورای فرهنگ عمومی شرکت کند، راهکارها و روش های قانونی وجود دارد، عدم شرکت در جلسات شورای فرهنگ عمومی در ارزشیابی سالانه مدیران اثر خواهد داشت.

معاون استاندار تهران با گلایه از عدم وجود شبکه اختصاصی سیما ویژه استان تهران اظهار داشت: پیش تر، شبکه تهران ویژه اخبار این استان بود که بعدها به شبکه ۵ تغییر نمود و سه سال است که مدام لزوم راه اندازی این شبکه به مسئولان گوشزد شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اهمیت شورای فرهنگ عمومی، شبکه های استانی قسمتی از این جلسات را بصورت زنده پخش می کنند در صورتیکه در استان تهران در بعضی از مواقع آن هم نهایتا در حد چند ثانیه خبر این جلسه پخش می شود.

حسن بیگی اشاره کرد: واقعیت این است که در مقابل هجمه ۷۰۰ شبکه معاند ماهواره ای که در مخالفت با نظام، به برنامه سازی مشغولند، نیاز است که همه افراد و متولیان فرهنگی وارد میدان شده و با بهره گیری از اعتبارات هرچند اندک موجود، هجمه دشمنان را خنثی کنند.
وی تاکید کرد: کار فرهنگی مانند جاده سازی و ساختمان سازی قابل اندازه گیری سریع نیست و ممکنست یک فعالیت فرهگی، ۱۰ سال بعد در جامعه نتیجه بخش باشد ولی باید صبور بود و از انجام آن خسته نشد.


1400/02/28
14:07:12
5.0 / 5
606
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی