مشاور ستاد علوم شناختی:

رتبه ایران در هوش مصنوعی دنیا

رتبه ایران در هوش مصنوعی دنیا به گزارش بازار مقاله ایران در حوزه هوش مصنوعی در رتبه ۱۶ در سطح جهانی قرار دارد و در بخش های زبانشناسی در مقایسه با كشورهای منطقه جایگاه بالایی را به خود مختص كرده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد تقی جغتایی مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اظهار نمود: تلاش ها در سطح بین المللی هم اكنون در مسیر تولید علم و ثروت است و لازمه موفقیت در تحقق این هدف در داخل كشور، همكاری موثر و تشریك مساعی در حوزه های مختلف علمی و تحقیقاتی و پژوهشی است.
جغتایی با اشاره به جایگاه علمی ایران در سطح جهانی ادامه داد: تولید علم در ایران در مقایسه با دیگر كشور های جهان در رده بسیار بالایی قرار دارد و در بعضی از حوزه های علمی از كشور های منطقه بخصوص از تركیه و هم كره جنوبی جلوتر است.
وی عنوان كرد: با عنایت به جایگاه ایران و پیشگامی در خیلی از حوزه های علمی در مقایسه با دیگر كشورها، لازم است رقابت های منطقه ای حفظ و در سطح جهانی هم گام های عملی و جدی تر در تولید علم برداشته شود تا جایگاه ایران ارتقاء یابد.
مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی خاطرنشان كرد: ایران در حوزه هوش مصنوعی در رتبه ۱۶ در سطح جهانی قرار دارد و در بخش های زبانشناسی در مقایسه با كشورهای منطقه جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است.
جغتایی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هم اكنون یك پنجم مقالات پزشكی در حوزه علوم اعصاب است و صدها مقاله در ارتباط با حوزه علم اعصاب در كشور انتشار یافته است و این امر نشان دهنده سرمایه گذاری و توجه به این رشته علمی، پزشكی و تحقیقاتی است.
وی بیان كرد: افزایش همكاری ها و برقراری ارتباطات میان مراكز و بخش های تحقیقاتی و پژوهشی، نتایج و دستاوردهای مثبتی در حوزه های علوم اعصاب در بر دارد و كشور را در رسیدن به اهداف عالی یاری می رساند.
 

1396/10/02
20:49:27
2.5 / 5
5071
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , تحقیق , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نشناس:
خیلی رتبه بدی داریما
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی