در ۱۰ ماه گذشته؛

اوقاف استان تهران 190 میلیارد تومان بسته بهداشتی و معیشتی توزیع كرد

اوقاف استان تهران 190 میلیارد تومان بسته بهداشتی و معیشتی توزیع كرد به گزارش بازار مقاله مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اعلام نمود: اوقاف استان از آغاز سال جاری تا آخر دیماه با همکاری هیات امنا بقاع متبرکه، خیرین و موقوفات بیشتر از ۱۹۰ میلیارد تومان بسته های معیشتی بهداشتی و ارزاق حمایتی بین نیازمندان توزیع کرد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، مجتبی عبداللهی روز دوشنبه در یک نشست خبری به تشریح اقدامات این اداره کل در زمان انتشار کرونا پرداخت و اظهار داشت: با عنایت به شیوع کرونا از آغاز سال جاری به فرمان رهبر معظم انقلاب در چارچوب رزمایش همدلی هشت طرح در استان تهران اجرا و عملیاتی شد.
وی اضافه کرد: نخستین طرح که مصادف با ایام نوروز بود طرح آستان مهربانی برگزار شد که در این طرح ۶۹ هزار و ۳۰۰ بسته بهداشتی و ۱۸ هزار و ۵۸ بسته ارزاق حمایتی بین نیازمندان توزیع گردید.
مدیرکل اوقاف استان تهران افزود: طرح برکات مهدی دیگر طرحی بود که در روزهای نیمه شعبان انجام شد که در این طرح هم ۶۳ هزار و ۷۳۹ بسته بهداشتی و ۶ هزار و ۳۹۷ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد: در روزهای ماه مبارک رمضان هم با اجرای طرح ضیافت همدلی ۶۱ هزار و ۳۶۰ بسته بهداشتی و ۱۹ هزار و ۶۴۳ بسته ارزاق حمایتی توزیع گردید.
عبداللهی تصریح کرد: طرح تبرکات علوی دیگر طرحی بود که به مناسبت عید سعید غدیر خم برگزار، و طی آن یک هزار و ۴۹۵ بسته بهداشتی و سه هزار و ۲۵۲ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع شد.
وی ضمن اشاره به برنامه های ویژه این اداره کل در روزهای محرم و صفر هم اظهار داشت: پارسال به مناسبت ایام محرم نمایشگاه و عرضه کالاهای ضروری مساجد و حسینیه ها در چارچوب شمیم حسینی در ۳۰ امامزاده استان تهران برگزار شد که در این نمایشگاه اعضای هیات امنا بن های خریدی محصولات از ما دریافت می کردند اما سال جاری بدلیل شیوع کرونا طرح شمیم حسینی به توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی اختصاص یافت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران افزود: در مرحله اول شمیم حسینی که در دهه اول محرم برگزار شد ۳۵۱ هزار و ۱۱۰ بسته بهداشتی و ۴۶ هزار و ۹۲۳ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع و در مرحله دوم این طرح که در روزهای اربعین حسینی صورت گرفت ۷۰ هزار و ۸۹۰ بسته بهداشتی و ۱۳ هزار و ۲۵۰ سبد حمایتی ارزاق بین نیازمندان توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد: در آستانه بازگشایی مدارس همچون سالهای گذشته طرح احسان ماندگار با هدف تأمین لوازم التحریر، لباس، کیف و کفش دانش آموزان نیازمند برگزار، و در چارچوب این طرح سه هزار و ۳۰ بسته بهداشتی و چهار هزار و ۹۲۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع گردید.
عبداللهی تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران دو مدرسه دخترانه متقین در شهر تهران و پسرانه حسان در پاکدشت دارد که در این مدارس حدود ۷۰۰ دانش آموز یتیم و بد سرپرست مشغول تحصیل هستند.
وی عنوان کرد: در این هفت طرح در مجموع ۶۲۰ هزار و ۹۲۴ سبد بهداشتی و ۱۱۲ هزار و ۴۴۳ سبد معیشتی بین نیازمندان توزیع شد که در مجموع ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بسته های معیشتی و حدود ۱۶۵ میلیون تومان برای ارزاق حمایتی توسط هیات امنای ۳۱۳ امامزاده در استان تهران، خیرین و متولیان هزینه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران در ادامه به طرح شهید سلیمانی هم اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح که در سرتاسر کشور از اول آذرماه تا سالگرد شهادت حاج قاسم که ۱۳ دیماه بود به مدت ۴۳ روز اجرا شد که در این طرح هم ۱۱۴ هزار و ۸۶۰ سبد بهداشتی و ۴۷ هزار و ۲۵۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع گردید.
وی تصریح کرد: در این طرح هم یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در تأمین بسته های بهداشتی و ۲۱ میلیارد تومان در تأمین بسته های بهداشتی هزینه شده است.
را ه اندازی ۲۰ مرکز تولید ماسک در امامزادگان
همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در این جلسه خبری اظهار داشت: همزمان با شیوع کرونا فعالیت امامزادگان تغییر نمود و ۲۰ مرکز تولید ماسک در این بقاع متبرکه افتتاح شد.
حجت الاسلام سید هاشم حسینی المدنی اضافه کرد: خیلی از بقاع متبرکه به محل تهیه آبمیوه و تأمین لوازم بهداشتی نیازمندان و محرومان اختصاص یافت.
به گفته وی، همینطور برخی بقاع متبرکه به تهیه گان و لباس مخصوص پرستاران پرداختند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران تصریح کرد: باآنکه وقفی برای بیماران کرونایی اختصاص نیافت اما بالای ۵۰ درصد مراکز درمانی همچون خانه های بهداشت و کلینیک ها برای درمان افراد بی بضاعت اختصاص یافت.منبع:

1399/11/06
14:38:34
0.0 / 5
732
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی