اعلام اسامی ۶۲ فیلم حائز شركت در بخش رقابتی جشنواره سی ونهم فیلم فجر

اعلام اسامی ۶۲ فیلم حائز شركت در بخش رقابتی جشنواره سی ونهم فیلم فجر به گزارش بازار مقاله اسامی ۶۲ فیلم بلند سینمایی حائز شرایط شرکت در بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به نام سودای سیمرغ اعلام گردید.به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، دبیرخانه جشنواره سی و نهم طی روزهای گذشته به بررسی ۱۱۰ فیلم ثبت نام شده و ارزیابی فرم های ثبت نام از نظر تطابق با آئین نامه جشنواره پرداخت.
فرم های متقاضیان شرکت در این دوره جشنواره از نظر سال تولید، دارا بودن پروانه ساخت سینمایی، عرضه نشدن فیلم در دوره گذشته جشنواره و... مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت ۶۲ فیلم از بین آثار متقاضی (حدود ۵۷ درصد آثار) واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخته شدند.
وضعیت پروانه نمایش فیلمهای این دوره هم در این لیست مشخص شده که در این بین ۱۴ فیلم تابحال پروانه نمایش صادر شده و ۴۸ فیلم در دست بررسی شورای پروانه نمایش فیلمهای سینمایی قرار دارد.
از بین فیلمهای متقاضی شرکت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، ۵ فیلم روشنایی (کامشاد کوشان)، ترانه های پدری (محمد بصیری)، بانک زده ها (جواد اردکانی)، موافقت اصولی (امیر پورکیان) و کوسه (علی عطشانی) به دلیل مسائل فنی و آماده نبودن از شرکت در جشنواره انصراف دادند.
لیست فیلمهای حائز شرایط شرکت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را مشاهده کنید.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، جشنواره بین المللی فیلم فجر از مهم ترین رویدادهای فرهنگی سینمایی ایران است که سالانه و هر سال در نیمه بهمن ماه برگزار می شود؛ جشنواره ای که از سال ۱۳۶۱ و به یاد بهمن ماه ۱۳۵۷ (سالروز پیروزی انقلاب اسلامی) مستمر برگزار شده است. مجری برگزاری این جشنواره بنیاد سینمایی فارابی است که آنرا زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می نماید.
این جشنواره از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۴ تنها به تولیدات سالانه سینمای ایران می پرداخت، اما از سال ۱۳۷۴ این جشنواره به صورت بین المللی برگزار می گردد و در بخش بین الملل به بررسی فیلم هایی از سینمای جهان تاکید دارد. بخش های دیگری نظیر فیلم کوتاه، مستند و مسابقه مواد تبلیغاتی هم به آن اضافه شده است.
سیمرغ بلورین نام جایزه ویژه این جشنواره است که در بخش های رقابتی جشنواره شرکت کنندگان برای تصاحب آن با یکدیگر به رقابت می پردازند، در کنار سیمرغ بلورین، دیپلم افتخار و لوح زرین هم از دیگر جوایز این جشنواره است که شرکت کنندگان می توانند برنده آن باشند.


1399/10/22
17:27:37
0.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی