در افتتاحیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی مطرح شد؛

بطور قطع سردار سلیمانی بر دل ها حكمرانی می كند

بطور قطع سردار سلیمانی بر دل ها حكمرانی می كند به گزارش بازار مقاله مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، اظهار داشت: وقتی مردم برای ادای دین در تجمعات هستند بطور قطع سردار سلیمانی بر دل ها حکمرانی می کند.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با حضور حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، امیرحسین شفیعی دبیر جشنواره و مدیران استان کرمان امروز ۱۰ دی در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.

حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در آیین افتتاحیه این جشنواره که در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود اظهار داشت: اگر بدانیم شهادت هنر مردان خداست، هیچکس بهتر از هنرمند نمی تواند ثابت کند که شهادت هنر این مردان است.

وی افزود: خوشحالم که سال قبل هنوز چهلم سردار سلیمانی نشده بود که جامعه هنری و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزاری جشنواره تئاتر سردار آسمانی را شروع کرد و سال جاری هم این رویداد همزمان با سالروز شهادت سردار شروع شده است.

مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با ابراز امیدواری از اینکه سال آینده برشی از حضور این شهید به تصویر کشیده شود، تصریح کرد: ما بعنوان انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس وظیفه داریم از نمایشنامه های فاخر و متونی که درباره سردار سلیمانی نوشته می شود، حمایت نماییم.

وقتی مردم برای ادای دین در تجمعات هستند بطور قطع سردار سلیمانی بر دلها حکمرانی می کند. هرجا خاطره ای تعریف می شود از احترام به خانواده شهدا، ارادت به ساحت حضرت زهرا (س) و مردم سخن به میان می آید ازاین رو باید سال ها نمایشنامه نوشته شود تا گوشه ای از این شهید را به تصویر بکشیم.

وی در انتها سخنانش از امیر حسین شفیعی دبیر جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی و مدیر کل اداره جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی بعنوان دو ستون جشنواره یاد کرد.

محمد علیزاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در بخش دیگری از این مراسم، اظهار داشت: جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در اولین دوره با محدودیت خاصی سال قبل برگزار گردید و بعد دومین دوره با همراهی حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس اردیبهشت سال جاری کار خویش را به شکل رسمی شروع کرد.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و رعایت شیوه نامه های بهداشتی شاهد افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی و بخش تئاتر خیابانی آن و فردا ۱۱ دی افتتاحیه بخش صحنه ای آن هستیم.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: این جشنواره به مناسبت یاد و سردار سلیمانی و با هدف زنده نگاه داشتن مکتب وی برگزار شده و من امیدوارم آثاری که به مرحله نهایی راه یافته اند در کرمان و شهرهای دیگر اجرا شوند و این رویداد بزرگ مستمر و اثربخش در جهت مکتب سردار سلیمانی باشد.

علیزاده در انتها از بنیاد روایت فتح، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، فرمانداران شهرهای سیرجان و رفسنجان، سپاه ثارالله تشکر کرد و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت کرد.

در بخش پایانی این مراسم نمایش سرباز به کارگردانی پژمان شاهوردی در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به اجرا در آمد.


منبع:

1399/10/10
16:33:35
0.0 / 5
849
تگهای خبر: جشنواره , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی