نتایج تحقیقات نشان داد؛

دوركاری با لباس خانگی راندمان را كم نمی كند

دوركاری با لباس خانگی راندمان را كم نمی كند در شرایطی که برخی تصور می کنند، دورکاری با لباس خانگی و بدون پوشیدن لباس رسمی بر روی میزان راندمان تأثیر منفی دارد، تحقیقات انجام شده در استرالیا این مطلب را رد می کند.به گزارش بازار مقاله به نقل از زد دی نت، بررسی که در این حوزه به صورت مشترک بین سه دانشگاه استرالیایی صورت گرفته، نشان داده است دورکاری در منزل با لباس راحتی سبب کاهش بهره وری نمی گردد و عامل اصلی افت کیفیت کار در منزل، کاهش بهداشت روانی و ذهنی است.
بر اساس این مطالعه ۴۱ درصد از نمونه های تحقیق مورد پرسش گفته اند که در روزهای دورکاری شاهد افزایش بهره وری خود بوده اند و بیشتر از یک سوم پاسخ دهندگان هم تصریح کرده اند که دورکاری بر بهداشت ذهنی و روانی تاثیر منفی دارد.
محققان همینطور ارتباط معناداری میان پوشیدن لباس خانگی در حین دورکاری و کاهش بهداشت ذهنی و روانی پیدا نکردند. با این وجود محققان به افرادی که دغدغه های جدی در این حوزه دارند سفارش کرده اند که برای پیشگیری از افسردگی یا به خطر افتادن بهداشت روانی خود لباس رسمی مناسب محیط کار بر تن کنند.
در عین حال این بررسی نشان داده است وجود کودکان در منزل بهره وری دورکاری را می کاهد. ۶۳ درصد از افراد دورکار گفته اند به دلیل حضور کودکی در خانه بهره وری آنها کمتر شده است. همینطور مهم ترین عامل حواس پرتی و نگرانی در حین دورکاری مشکلات موجود برای اتصال به اینترنت بوده است.

1399/09/28
15:30:31
5.0 / 5
1134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی