در قالب تفاهم نامه ای منعقد شد؛

استفاده از آموزه های علوم شناختی در برنامه های درسی

استفاده از آموزه های علوم شناختی در برنامه های درسی ستاد توسعه علوم شناختی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور تفاهم نامه همكاری برای توسعه همكاریهای علمی - آموزشی و استفاده از آموزه های علوم شناختی منعقد نمودند.به گزارش بازار مقاله به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، با هدف گسترش همکاریهای علمی - آموزشی و استفاده از آموزه های علوم شناختی در بهسازی برنامه های درسی، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور تفاهم نامه همکاری منعقد و مبادله کردند.
این تفاهم نامه در مراسمی از جانب دکتر حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور و دکتر مجید نیلی احمدآبادی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی میان این دو نهاد منعقد و مبادله شد.
دکتر مجید نیلی احمدآبادی دبیر ستاد توسعه علوم شناختی در این مراسم ضمن اشاره به رسالت ستاد برای ارتقای سرمایه شناختی آحاد مختلف جامعه اظهار داشت: توجه به کودکان و نوجوانان و توسعه توانمندی های شناختی آنان یکی از اهداف و سیاست های این ستاد است و انعقاد این یادداشت همکاری هم در جهت تحقق این برنامه صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: امید است از راه هم افزایی نیروها و بکارگیری تخصص دو جانبه در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، زمینه بالندگی قابلیت ها و ظرفیت های شناختی کودکان و نوجوانان فراهم و با ایجاد بسترهای لازم ضمن تقویت توانمندی های شناختی کودکان و نوجوانان از بروز افت کارکردهای شناختی در بین آنان جلوگیری شود.
همچنین در ادامه حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور هم ضمن اشاره به پیچیده بودن ماهیت تربیت، استفاده از یافته های علوم مختلف بخصوص دانش شناختی را برای غنی سازی حوزه نظر و عمل در تعلیم و تربیت اقدامی ضروری دانست.
وی همینطور خواهان بهره گیری از دانش و تخصص و توانمندی های ستاد توسعه علوم شناختی در بهبود امر تعلیم و تربیت شد.


منبع:

1399/08/30
21:57:47
5.0 / 5
1344
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی