كشف باكتری كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند

كشف باكتری كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند پژوهشگران استرالیایی موفق به كشف باكتری شده اند كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند و در یكی از سردترین صحراهای جهان زندگی می كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، این محققان پیش از این هم باکتری را در قطب جنوب شناسایی کرده اند که خصوصیت مشابهی داشت. ولی اکنون متوجه شده اند که باکتری مورد اشاره تنها در قطب جنوب ساکن نیست و در بعضی نقاط دیگر جهان همچون برخی صحراهای بسیار سردسیر هم زندگی می کند.
در شرایطی که حیوانات و گیاهان برای تأمین انرژی خود به غذا و نور خورشید نیاز دارند، باکتری ها از تلفیقی از این مواد بهره برده و گاهی هم به مواد مغذی موجود در داخل خاک متوسل می شوند.
اما باکتری هواخوار پس از جذب هوای عادی، هیدروژن، دی اکسیدکربن و مونوکسید کربن آنرا جذب کرده و انرژی مورد نیاز خویش را از این طریق تأمین می کند. بر مبنای بررسی های تازه باکتری هواخوار علاوه بر قطب جنوب در قطب شمال و بیابان های فلات تبت هم وجود دارد.
محققان با جمع آوری ۱۲۲ نمونه خاک از ۱۴ منطقه مختلف در این سه بخش از جهان توانسته اند دی ان ای های باکتری هواخوار را جمع آوری کنند و از این طریق پی برده اند که دو ژن خاص در تمامی آنها وجود دارد. بررسی های مذکور فرضیه های سابق در مورد حیات در سیارات بیگانه را هم تغییر داده و نشان داده است زنده ماندن موجودات در شرایطی بسیار دشوارتر از حد تصور قبلی بشر امکان دارد.

1399/06/02
20:21:18
5.0 / 5
2093
تگهای خبر: كشف , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی