پس از به زیر كشیدن مجسمه های برافراشته از نمادهای نژادپرستی در آمریكا؛

خطر كتاب سوزی در كمین آثار كلاسیك حاوی مضامین نژادپرستانه

خطر كتاب سوزی در كمین آثار كلاسیك حاوی مضامین نژادپرستانه بازار مقاله: بعد از آن كه روزنامه آمریكایی «واشنگتن پست» در یك گزارش و توییت آثار ادبیات كلاسیك با محتوای نژادپرستانه را هدف قرار داد، منتقدان نسبت به خطر سوزانده شدن این كتاب ها به دست معترضان آمریكایی هشدار دادند.


به گزارش فاکس نیوز، با به راه افتادن اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، در چند هفته گذشته بسیاری برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی از لحاظ وجود مضامین نژادپرستانه بررسی و ارزیابی شد. برنامه های پلیس محور چون Cops و Live PD لغو شدند، برخی قسمت های سریال های معروف تلویزیونی حذف شده و فیلم بربادرفته نیز از آرشیو اچ بی او مکس خارج شد.
در میان این هیاهو، ران چارلز (Ron Charles) با انتشار مطلبی با عنوان «در حالی که برنامه های تلویزیونی توهین آمیز حذف می شوند، همچنان بر سر کتاب های مسئله دار بحث وجود دارد» در روزنامه واشنگتن پست، اینطور القا کرد فرارسیدن روز حساب برای کتاب های مساله دار نیز نزدیک است.
چارلز در این یادداشت در اشاره به کتاب های ممکنست هدف معترضان قرار گیرند از شاهکارهای معروف دنیای ادبیات چون اتللوی شکسپیر، ماجراهای هاکلبری فین از مارک تواین و کلبه عمو تام نوشته هریت بیچر استو نام برد.
این منتقد کتاب در یادداشت خود با وجود رد موضوع تحمل این کتاب ها که کاملا نژادپرستانه هستند، روی آوردن به تحریم آثار معروف را بعنوان راهکار نکوهش کرد.
اگر فرهنگ طرد و تحریم یک نقطه ضعف داشته باشد، کوتاه کردن پروسه تعامل نقادانه است که به روشنگری ما می انجامد. خودفریبی ناشی از تنظیم شم تشخیص نشانه های نژادپرستی روی چند خطای واضح از این هم مضرتر است. اسکن ویدئوها برای پیدا کردن کاریکاتورهای ارائه شده از سیاهپوستان یا جست وجو در متن ها برای پیدا کردن هر کلمه کاکاسیاه، خیلی آسان تر از تقابل با نشانه گذاری های نهادینه شده در سریال های رمانتیک کمدی تلویزیون یا نژادپرستی نهفته در آثار جین آستن است.
با وجود مخالفت چارلز با تحریم و طرد این آثار معروفی چون اتللوی شکسپیر، منتقدان به این یادداشت بعد از آن که واشنگتن پست مقاله وی را در توییتر به اشتراک گذاشت، به این روزنامه حمله کردند. بسیاری منتقدان نوشتند انتشار این توییت نادرست بوده است، در حالی که کل مقاله موضوع حذف این کتاب ها را رد می کند، عبارت کتاب های مسئله دار در تیتر اصلی و توییت می تواند سبب تعرض به این کتاب ها شود.منبع:

1399/04/19
16:01:58
5.0 / 5
2799
تگهای خبر: كتاب , مقاله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی