جانشین كمیته حمایت از انقلاب مردم فلسطین:

دهه كرامت فرصتی برای تقویت پیوند دینی نسل هاست

دهه كرامت فرصتی برای تقویت پیوند دینی نسل هاست بازار مقاله: جانشین كمیته پشتیبانی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، دهه كرامت را فرصتی برای حوزه فرهنگی و دینی دستگاه های اجرایی عنوان نمود كه پیوند بین نسل ها را تقویت و بزرگی و بزرگ منشی را ترویج می كند.صفی اله رمضانخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: دهه کرامت؛ از ایام خوب خداوند است که در این ایام نعمت و برکت بر مسلمانان به ویژه پیروان دوده (ع) جاری شد و یادآور بسیاری ازمفاهیم بلند، سازنده و باارزش است.

معاون پارلمانی سابق مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اهمیت خانواده در دین اسلام و فرهنگ ایرانی اضافه کرد: همچون مفاهیم عالی این دهه، محبت لطیف یک خواهر نسبت به مقام و منزلت معنوی برادرش است که می تواند برای خانواده های ما آموزنده باشد.

رمضانخانی با اعلان اینکه مفاهیم سازنده ای که ما در فرهنگ اسلامی و ایرانی داریم در این دهه تداعی می شوند، عنوان کرد: دهه کرامت تداعی کننده عزم و اراده زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان اسلام است؛ بانوانی که شانه به شانه مردان و حتی گاهی پیشروتر از مردان، دلیرانه در هشت سال دفاع مقدس ودر در تاریخ انقلاب اسلامی بر آرمان ها و اعتقاد والای خود ایستادگی کردند.

مشاور سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه کرامت به معنای دوری از پستی و فرومایگی است، اظهار داشت: دهه کرامت فرصتی برای ایجاد پیوند مستحکم جوانان و نوجوانان با قرآن، ائمه اطهار(ع) و تبیین فرهنگ قرآنی است.

رمضانخانی همین طور دهه کرامت را دهه محبت و مودت دانست و اشاره کرد: در این ایام باید به زندگی دوده عصمت و طهارت(ع) بیشتر توجه گردد. فرا رسیدن دهه کرامت فرصتی است برای همه دستگاه های اجرایی در حوزه فرهنگی و دینی که پیوند بین نسل ها را تقویت کرده و باتوجه به جنگ نرم دشمنان به منزلت دختران و زنان و موضوع خانواده توجه بیشتری نشان دهند و احترام این سرمایه های الهی را قدر بدانند تا در سایه عنایات امام هشتم(ع) بزرگ منشی و مردانگی را به جوانان و نوجوانان کشورمان بیاموزند.

جانشین کمیته پشتیبانی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با تاکید بر اینکه ما فرهنگ رضوی را فرهنگ مهربانی و ایثار می دانیم، اضافه کرد: به برکت جمهوری اسلامی و هدایت های عالمانه رهبر معظم انقلاب، امروز جوانان و نوجوانانی تربیت می شوند که در فردای ایران و جهان تأثیرگذار بوده و رسالت مورد نظر اهل بیت(ع) را بخوبی ایفاء می کند.

رمضانخانی تصریح کرد: مسؤولان باید با مغتنم شمردن این فرصت ها، در جهت ترویج سبک زندگی اسلامی بکوشند و آیندگان به وجود این سرمایه ها و آینده سازان ایران اسلامی افتخار کنند.

آشنایی با دهه کرامت در یک نگاه

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(س) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا(ع) می باشد.
این دهه یادآور خیلی از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و باارزش است. دهه کرامت یادآور لطیف ترین علائق و مهر و وفاهای کم نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.
دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می باشد.
تمام مفاهیم سازنده ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می شوند چونکه حرم حضرت معصومه و امام رضا (ع) کانون دعا و قرآن و نیایش و... است.
دهه کرامت یادآور تمام خوبی هاست. و یادآور جمال انسانی است.

عناوین روزهای دهه کرامت سال ۹۹

دهه کرامت هر سال همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) تا روز میلاد امام رضا (ع) نامگذاری شده است. امسال از طرف این دهه عناوین این روزها به شرح زیر است:

سوم تیر ماه ؛تکریم دختران نشانه خانواده فاطمی

چهارم تیر ماه؛ در شادی دوده شاد باشید

پنجم تیر ماه؛ مدافعان سلامت رهروان ایثار و شهادت

ششم تیر ماه؛ خانواده مهدی محور جامعه مهدوی

هفتم تیر ماه؛ امامزادگاه الگوی تمدن دینی و ولایت پذیری

هشتم تیر ماه؛ به نام حضرت شاه چراغ (ع) اسوه عدالت و امین ولایت

نهم تیر ماه؛ تشکلهای مردمی جهادگران خدمت و سلامت

دهم تیر ماه؛ رفاه و امید در سایه جهش تولید

یازدهم تیر ماه؛ شهدا و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب

دوازدهم تیر ماه؛ خادم الرضا شهید سلیمانی الگوی خادمان دوده (ع)

سیزدهم تیر ماه؛ امام رضا (ع) امام رافت و مهربانی

همچنین شعار این دهه خدمت کریمانه مهربانی به رسم دوده (ع) نامگذاری شده است.منبع:

1399/04/04
17:40:52
5.0 / 5
2424
تگهای خبر: دستگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی