فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد

فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد به گزارش بازار مقاله اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از شروع به كار دفاتر و شركت های سیاحتی و جهانگردی استان اطلاع داد.


دفاتر سیاحتی و گردشگری مازندران از دومین هفته اسفند ماه سال پیش و به دنبال شیوع کرونا در مازندران تعطیل شد.
شیوع ویروس کرونا در مازندران از سی ام بهمن سال قبل با شناسایی ۲ بیمار در بابل شروع شد و بعد از کمتر از ۱۰ روز به سراسر استان سرایت کرد. الان هم وضعیت کرونایی استان بر مبنای ارزیابی وزارت بهداشت زرد و قرمز است.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، بازگشایی دفاتر سیاحتی و جهانگردی با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفته و رعایت پروتکل های بهداشتی برای تمامی آنها ضروریست.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران هم با اشاره به فعالیت ۲۲۸ دفتر و شرکت سیاحتی و جهانگردی در استان، اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال مجوز فعالیت ۲ دفتر در ساری و چالوس صادر شده و در زمینه تورهای ورودی به استان فعالیت خواهند کرد.
سیف الله فرزانه از لغو مجوز سه دفتر در شهرستان های ساری، نوشهر و چالوس به علت برخی تخلفات اطلاع داد و اضافه کرد: دفاتر و شرکت های سیاحتی و جهانگردی همچون تاسیسات گردشگری هستند که کیفیت و کمیت ارائه خدمات آن، تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد.
او با اشاره به نقش مهم فعالیت شرکت های سیاحتی و جهانگردی در ارائه خدمات حرفه ای گردشگری، اظهار داشت: با برنامه ریزی درست این بخش از تاسیسات گردشگری در ساماندهی و اجرای سفرهای دسته جمعی در چارچوب تور، شاهد ارتقای سطح خدمات به گردشگران، سلامت آنان و از همه مهمتر کاهش هزینه سفر خواهیم بود.
مدیر کل میراث فرهنگی مازندران با تاکید به این مطلب که تمامی تاسیسات گردشگری استان از این پس برپایه دستورالعمل های ستاد ملی کرونا فعال بوده و به گردشگران خدمات ارائه می کنند تصریح کرد: گردشگران می توانند در صورت شکایات از نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری، موارد را به شماره ۰۹۶۲۹ و ۳۳۳۶۷۰۹۸ ۰۱۱ ارسال نمایند.
فعالیت تاسیسات گردشگری مازندران هم از یک خرداد بعد از سه ماه تعطیلی با شرط اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی فعالیت خویش را از سر گرفت.
مازندران بر مبنای آمارهای رسمی سالانه از حدود ۳۰ میلیون توریست و مسافر میزبانی می کند.
حدود چهار هزار واحد تفریحی، اقامتی و سرگرمی مازندران از اسفند ماه سال قبل و در مهم ترین ایام درآمدی سال یعنی عید نوروز تعطیل شدند و طبق برآوردها حدود یک هزار میلیارد تومان به این تاسیسات خسارت وارد شده است.
گردشگری، مهم ترین بخش اقتصادی مازندران به حساب می آید، صنعتی که اشتغال ۱۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به آن وابسته است و به خاطر سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی، پر رونق ترین و پر زرق و برق ترین بخش اقتصادی مازندران به حساب می آید.


1399/03/12
12:43:55
5.0 / 5
2909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی