پیشنهاد كتابخانه ملی به شهرداری برای ایجاد مراكز مطالعه كتاب

پیشنهاد كتابخانه ملی به شهرداری برای ایجاد مراكز مطالعه كتاب به گزارش بازار مقاله معاون كتابخانه ملی ایران با رد كاركرد كتابخانه ملی بعنوان قرائت خانه، در چارچوب پیشنهادی به شهرداری اظهار داشت: مكان هایی برای مطالعه كتاب در چهار نقطه تهران به همت شهرداری تجهیز شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فریبرز خسروی در تشریح فعالیتهای بخش اطلاع رسانی کتابخانه ملی اظهار نمود: ما در کتابخانه ملی با تعداد زیاد رجوع کننده روبرو می باشیم ولی تلاش کرده ایم با برنامه ریزی بهینه بتوانیم خدمت بهتری را به مراجعان عرضه دهیم، اما گاهی کثرت مراجعان به حدی است که گرفتار مشکل می شود. در حقیقت نگاه سالن مطالعه به کتابخانه ملی نگاه درستی نیست و معمولاً کتابخانه های ملی کتابخانه های پژوهشی هستند.
کتابخانه های ملی معمولا بعنوان مرجعی محسوب می شوند که اگر فردی در هیچ جای کشور نتواند اثری را پیدا کند بیاید در کتابخانه ملی آن اثر را پیدا کند نه اینکه تبدیل به سالن مطالعه شود برای کنکور و یا آزمونهای دیگر مانند وکالت، تافل، پزشکی در کتابخانه ملی مطالعه کنند.
معاون کتابخانه ملی خاطرنشان کرد: همه مراجعان محترم هستند ولی کارکرد کتابخانه ملی سالن مطالعات نیست و به شکلی توفیق الزامی برای ماست که در خدمت این عزیزانیم. البته علت اصلی این اقبال هم مشکلات و کسر و کمبودهایی است که در کتابخانه های دانشگاهی و عمومی وجود دارد.
خسروی درباره برای طرح کتابخانه ملی برای برون رفت از این موضوع، اضافه کرد: مذاکرات زیادی در حوزه های مختلف شده است، ولی ما وظایف کتابخانه های دانشگاهی و عمومی را به عهده نداریم. منتهی عرضه خدمات می دهیم ولی این شیوه برای رجوع کننده هم خسته کننده می شود طوریکه بامداد ها یک مسابقه دوومیدانی بین مراجعان وجود دارد تا هرچه سریعتر درجای خود قرار گیرند و برخی روزها به علت شلوغی، جا برای نشست مراجعین نیست.
وی افزود: مذاکراتی شد که حتی در همین اطراف عباس آباد و باغ کتاب یک فضایی ایجاد شود که صرفا سالن مطالعه باشد و خدمت دیگری عرضه نشود، ولی هنوزبه جای نرسیده است.
خسروی عنوان کرد: در تهران اگر شهرداری در چهار نقطه سوله مجهز و تمیز با تعدادی کتاب های مرجع آماده کند، خیلی از مراجعان مجبور نخواهند بود از شرقی ترین و غربی ترین یا جنوبی ترین نقاط تهران رنج ترافیک را برای رسیدن به کتابخانه ملی تحمل کنند.


1399/03/03
14:40:31
5.0 / 5
2994
تگهای خبر: آزمون , پزشك , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی