گالری در بالكن خلاقیت هنری برلینی ها در ایام قرنطینه

گالری در بالكن خلاقیت هنری برلینی ها در ایام قرنطینه بازار مقاله: در یك موج جدید از خلاقیت های هنری در ایام قرنطینه، بیش از 50 هنرمند در یكی از محله های برلین به نمایش آثار هنری خود در بالكن خانه هایشان روی آوردند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، این پروژه هنری با عنوان «بالكن ها، زندگی، هنر؛ همه گیری و مجاورت» در محله «پرنزلوئر برگ» (Prenzlauer Berg) در شرق برلین اجرا شد و علاقمندان ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا آثار خودرا در بالكن خانه هاشان به نمایش درآوردند.
یكی از شركت كنندگان در این پویش، در اشاره طعنه آمیز به هجوم مردم آلمان برای انباركردن دستمال كاغذی بعد از پخش خبر سرایت كرونا به خاك اروپا، نوارهایی از دستمال كاغذی را از نمای ساختمانش آویزان كرده بود.


یك هنرمند دیگر نیز در كنار دیگر اشعار خود شعری با عنوان قرنطینه را به بند رخت آویزان كرده بود.


قوانین قرنطینه در برلین به اندازه دیگر نقاط آلمان سختگیرانه نیست و بدین سبب شهروندان می توانند به هنگام قدم زدن از این آثار دیدن و آنها را تحسین كنند.
به گفته بانیان این پروژه، در زمانی كه آزادیمان به حال تعلیق درآمده بالكن خانه ها به یك صحنه نمایش منحصر به فرد تبدیل گشته اند. وقتی از برنامه ها و عزیزانمان جدا مانده ایم از گزند انزوا و فردگرایی دست به دامن بالكن های جهان می شویم و همه چیز را به دست این ویروس و ترس ناشی از آن نمی سپاریم.
عصر دوشنبه با به انتها رسیدن ۴۸ ساعتی كه جهت شركت در این پویش تعیین شده بود، هنرمندان برلینی آثار خودرا از بالكن ها جمع كردند.
در روزهایی كه كرونا بیشتر مردم جهان را خانه نشین كرده است، افراد در كشورهای مختلف برای جبران خلا ارتباطی كه حس می كنند و بالا بردن روحیه عمومی به انجام كارهایی چون هم خوانی و نواختن موسیقی در بالكن خانه ها روی آورده اند.
ویروس كرونا موسوم به كووید-۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مركز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد اما كمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
تدروس آدهانوم مدیركل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در كنفرانسی خبری اصرار كرد كه بااینكه واژه همه گیر (pandemic) به سبب حساسیتی كه دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس كرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می كند.
از زمان شیوع ویروس كرونا (كووید۱۹) تابحال و بر طبق آمار رسمی كشورها تابحال بیش از یك و نیم میلیون تن به این ویروس مبتلا شده و بیش از ۸۸ هزار تن جان خودرا در سراسر جهان از دست داده اند.منبع:

1399/01/28
14:28:24
5.0 / 5
3547
تگهای خبر: شركت , كنفرانس , موسیقی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی