تئاتر تهران هم به فضای مجازی رفت

تئاتر تهران هم به فضای مجازی رفت بازار مقاله: شهرداری تهران كه قبل از این برای ایجاد فضای دل نشین در ایام كرونایی مبادرت به برگزاری كنسرت به صورت آن لاین كرده بود، این دفعه مبادرت به نمایش آثار گروه های تئاتر در فضای مجازی می كند.


به گزارش روز دوشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حسین عالم بخش مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به ارائه بسته حمایتی این سازمان به هنرهای نمایشی به دنبال شیوع ویروس كرونا اظهار داشت: آثار گروه ها در پردیس تئاتر پایتخت ضبط و بوسیله فضای مجازی نمایش داده می شود.
عالم بخش اظهارداشت: باتوجه به شیوع ویروس كرونا و تعطیلی مراكز نمایشی كشور، بی شك لطمه های جدی به اقتصاد تئاتر وارد شد كه مبتنی بر این مساله اولین بسته حمایتی این سازمان را در پشتیبانی از هنرمندان تئاتر ارائه می نماییم.
وی اظهار داشت: از گروه های تئاتری كه نمایش آنها آماده اجرا بود و یا با یك تمرین مختصر آماده اجرا می شود، دعوت می نماییم كه با حضور در پردیس تئاتر تهران كه حرفه ای ترین و مجهزترین بلك باكس های تئاتری كشور را دارد، نمایش خودرا برای ضبط ویدئویی با سه دوربین اجرا كنند.
عالم بخش اضافه كرد: باتوجه به تفاهم نامه ای كه با سایت نمایش نت منعقد شده است بعد از ضبط، اثر گروه های نمایشی در این سایت بارگذاری شده و برای فروش اینترنتی عرضه خواهند شد.
مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان كرد: این امكان متعلق به گروه هایی است كه نمایش آنها در هر كدام از سالن های شهر تهران آماده اجرا بود اما به سبب شیوع بیماری كرونا متوقف شده است و به نمایش های آماده شده برای اجرا در سالن های سازمان فرهنگی هنری محدود نخواهد شد.
وی اظهار داشت: گروه ها هیچ هزینه ای برای اجاره سالن به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداخت نخواهند كرد و بلك باكس ها بطور رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.
عالم بخش اضافه كرد: پردیس تئاتر تهران از محل فروش بلیط در فضای مجازی درصدی نخواهد گرفت و بخش عمده عواید حاصل از فروش به گروه می رسد و مقداری از آن نیز به سایت نمایش نت تعلق خواهد گرفت.
مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: پردیس تئاتر تهران به این علت برگزیده شد كه بلك باكس های حرفه ای و مجهز دارد و به سبب قرار نگرفتن در مركز شهر، ترددها در آن بیشتر قابل كنترل و درصد آلودگی آن در مقایسه با مركز شهر بسیار پایین تر است.
وی اظهار داشت: همه تدابیر بهداشتی همچون ضدعفونی كردن محیط و تجهیزات به صورت رایگان توسط پردیس تئاتر تهران انجام می شود.
عالم بخش اضافه كرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در زمینه اطلاع رسانی نیز به گروه های نمایشی كمك می نماید و از امكاناتی كه در فضای مجازی دارد، برای تبلیغ این نمایش ها بهره می گیرد.
مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ابراز امیدواری كرد كه با ارائه این بسته حمایتی، فعالیت تئاتر در این روزها به كلی تعطیل نشود و ساعات فراغت مناسبی برای هموطنان در خانه رقم بخورد.
گروه های نمایش برای بهره بردن از امكان اجرای نمایش در پردیس تئاتر تهران می توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۸ هر روز با شماره ۰۹۱۲۵۷۹۳۴۸۴ تماس بگیرند.
بیماری كرونا كه از روزهای پایانی بهمن ماه كشور را درگیر كرده، كارهای هنری و فرهنگی را به تعطیلی كشانده و لطمه های جدی به اقتصاد تئاتر وارد كرده است و خیلی از هنرمندان خواهان رسیدگی به وضع موجود هستند.
شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر طی نامه ای به رئیس جمهوری، وضعیت هنرمندان تئاتر را توضیح داد و تقاضای رسیدگی به وضعیت ایشان كرد، وی در این نامه بیان كرده: بیم آن می رود كه خیلی از هنرمندان تئاتر كشور در تامین معاش روزمره خود هم گرفتار مشكل شوند؛ بدین جهت هنرمندان تائتر نیازمند حمایت هستند.
بر اساس آخرین آمار انتشار یافته از وزارت بهداشت تعداد كل مبتلایان به ویروس كرونا در كشور به ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر، تعداد بهبود یافتگان به ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر و فوت شدگان به ۲ هزار و ۷۵۷ نفر می رسد.
از ظهر روز گذشته تا امروز ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس كرونا در كشور شناسایی شدند و ۱۱۷ نفر جان خودرا از دست دادند.منبع:

1399/01/11
22:21:19
5.0 / 5
3427
تگهای خبر: اینترنت , دوربین , فضا , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی