گرمایش زمین شبكه های تولید و توزیع انرژی را مختل می كند

گرمایش زمین شبكه های تولید و توزیع انرژی را مختل می كند به گزارش بازار مقاله شبیه سازی كامپیوتری تاثیر گرمایش زمین بر سیستم ها و جریان های انرژی در سطح جهان، نشان داده است كه این پدیده در نحوه دسترسی به منابع انرژی تجدیدپذیر اختلال بوجود می آورد.به گزارش بازار مقاله به نقل از تك اكسپلوریست، تحقیقاتی كه توسط محققان سوئیسی در این حوزه صورت گرفته نشان داده است گرمایش زمین سبب از بین رفتن تعادل آب و هوایی در كره خاكی شده و شكل گیری سرما و گرمای شدید در زمین به افزایش مصرف منابع انرژی و فشار زیاد به سیستم های تهویه مطبوع موجود منجر می شود و این شدت افزایش در حدی است كه فناوری های فعلی قادر به تأمین نیازهای بشر و ایجاد گرما یا سرمای مطبوع نخواهند بود.
این شبیه سازی ثابت می كند كه انسان ها باید ظرف سال های آینده تجدیدنظر اساسی در مورد نحوه تأمین انرژی های مورد احتیاج به عمل آورند. چونكه برخی منابع انرژی های تجدید پذیر فعلی مانند باد شاید در آینده به آسانی قابل بهره برداری نباشند. علت این امر تغییر الگوها و شدت وزش باد بر روی كره زمین به دلیل تشدید گرمایش زمین است.
گرم تر شدن كره زمین به افزایش وقوع توفان های مرگبار و شكل گیری موج های گرمایی بی سابقه ای می انجامد كه انسان ها فعلاً در مقابل آنها بی پناه هستند. پدیده هایی از این دست تقاضا برای مصرف انرژی و همین طور تولید انرژی از راه منابع تجدید پذیر را زیاد می كند. نتیجه این وضعیت مصرف بالای برق و قطع مكرر آن در شهرها و روستاها خواهد بود.
محققان با شبیه سازی كامپیوتری تاثیر گرمایش زمین در ۳۰ شهر سوئد و خلق ۱۳ سناریوی مختلف به این نتیجه رسیدند كه در شرایط مختلف تقاضا برای انرژی بین ۵۰ تا ۴۰۰ درصد بیشتر از متوسط تقاضای بیست سال گذشته خواهد بود و شبكه های فعلی تولید و توزیع برق به هیچ وجه نمی توانند به چنین تقاضایی پاسخ دهند. این یافته ها را می توان به خیلی از شهرهای مركز اروپا هم تعمیم داد.

1398/12/03
21:55:22
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی