خاطرات سال ۱۳۷۶ آیت الله هاشمی رفسنجانی در آستانه انتشار

خاطرات سال ۱۳۷۶ آیت الله هاشمی رفسنجانی در آستانه انتشار بازار مقاله: كتاب كارنامه و خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 1376 با عنوان «انتقال قدرت»، فردا رونمایی می شود و به زودی به بازار كتاب عرضه خواهد شد.


عماد هاشمی، مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب، با بیان این مطلب اضافه كرد: یكی از برنامه های مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی كه بامداد فردا پنجشنبه در سال اجلاس سران در تهران برگزار می شود، رونمایی از كتاب جدید كارنامه و خاطرات ۱۳۷۶ است.
وی ادامه داد: كتاب انتقال قدرت، حاوی مندرجات هفدهمین دفتر خاطرات دست نوشت آیت الله رفسنجانی است و با انتشار این كتاب، ۱۳ دفتر دیگر از روزنوشت های ایشان باقی مانده كه به تدریج در سال های آتی انتشار خواهد یافت.
عماد هاشمی اشاره كرد: یكی از كارهای بزرگ، ماندگار و باارزش آیت الله هاشمی رفسنجانی، ثبت روزانه كارنامه و خاطرات از شروع سال ۱۳۶۰ تا ۱۸ دی ۱۳۹۵ – یك روز پیش از رحلت- است. تابحال كتاب های عبور از بحران، بعد از بحران، آرامش و چالش، به سمت سونوشت، امید و دلواپسی، اوج دفاع، دفاع و سیاست، اختتام دفاع، آغاز بازسازی، بازسازی و سازندگی، اعتدال و پیروزی، سازندگی و شكوفایی، رونق سازندگی، صلابت سازندگی، صبر و پیروزی، مرد بحران ها و سردار سازندگی از مجموعه خاطرات روزنوشت و نیز كتاب های دوران مبارزه، انقلاب و پیروزی و انقلاب در بحران، مربوط به خاطرات تولد تا آخر سال ۱۳۵۹ زیرنظر ایشان تنظیم و انتشار یافته است.
مدیرعامل دفتر نشر با بیان خاصیت های كتاب انتقال قدرت كه به اهتمام محسن هاشمی رفسنجانی آماده شده است، گفت: در سال ۱۳۷۶ دوره هشت ساله دولت سازندگی با انتخابات دوم خرداد به انتها رسید.
در این كتاب خاطرات بسیار جالب و خواندنی از مسایل هفته های پیش از انتخابات سرنوشت ساز دوم خرداد و نیز مسایل پس از انتخابات و نقش ایشان در رفع اختلافات و نزدیك كردن دیدگاه ها در جریان تعیین وزرای كابینه و نیز تاثیرگذاری بر سیاست های تنش زدایی منطقه ای و جهانی آمده است.
وی افزود: در این كتاب نقش تعیین كننده آیت الله هاشمی در برگزاری اجلاس سران سازمان كنفرانس اسلامی در تهران، سفر امیر عبدالله، ولیعهد وقت عربستان سعودی به تهران و حضور در منزل ایشان و نیز سفر موفقیت آمیز او به عربستان و نزدیكی جمهوری اسلامی ایران با این كشور، منشا خیر در توفیقات سیاست خارجی شد كه در این كتاب ناگفته های فراوانی از روزهای تاریخی سال ۱۳۷۶ آمده است و توجه به آن موفقیت ها می تواند برای مشكلات امروز كشورمان راهگشا باشد.
كتاب انتقال قدرت؛ كارنامه و خاطرات ۱۳۷۶ در ۸۰۰ صفحه با بیشتر از ۲۰۰ تصویر و سند تاریخی توسط دفتر نشر معارف انقلاب وارد بازار كتاب می شود.منبع:

1398/10/25
16:48:35
5.0 / 5
4677
تگهای خبر: كتاب , كنفرانس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی