دبیركل شورای عتف خبر داد؛

اختصاص بودجه به طرح های كلان ملی

اختصاص بودجه به طرح های كلان ملی به گزارش بازار مقاله دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: عدد مشخصی حدود ۳۵ میلیارد تومان از جانب این شورا امسال به طرح های كلان ملی اختصاص می یابد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، مسعود برومند عصر امروز در حاشیه صد و هفتاد و هشتمین جلسه كمیسیون های دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در دبیرخانه این شورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز مبحث پیگیری طرح های كلان عنوان شد كه برای اجرای این طرح ها برنامه و بودجه مشخصی تعیین شده است.
وی اضافه كرد: برای طرح های كلان ملی بودجه ای حدود ۳۵ میلیارد تومان تعیین شده كه امسال به طرح هایی كه فعالیت لازم را داشته باشند اعطا می شود.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: امسال مقرر است در ابتدا دستگاه های اجرایی بودجه مربوط به پروژه های طرح های كلان را اعطا كنند و بعد از اختصاص بودجه، دبیرخانه شورای عتف، طرح ها اختصاص خواهد داد.
برومند تصریح كرد: در جلسه امروز گزارشی از عملكرد فعالیت های سال ۹۷ دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) عرضه شد كه به مبحث شفاف سازی گزارش ها تاكید شد تا بتوانیم اطلاعات لازم را به عموم مردم برسانیم.
وی تصریح كرد: مهمترین برنامه های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری امسال اجرای برنامه عملیاتی بودجه هماهنگ پژوهشی و فناوری ذیل اسناد بالادستی است كه این مورد در شورای عتف پیگیری خواهد شد.
برومند خاطرنشان كرد: مبحث دیگری كه امسال در اولویت پیگیری قرار دارد در حوزه ارتقا نظام عملكرد و اطلاعات پژوهش و فناوری است كه بر مبنای آن بتوانیم فعالیت ها را صدمه شناسی نماییم و در مورد دستاوردها هم پیگیری های لازم را انجام دهیم.
وی اضافه كرد: در مورد ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری پارسال جلساتی برگزار كردیم اما قرار شد این مورد امسال هم پیگیری شود.
برومند افزود: همینطور كمیسیون های تخصصی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری باید امسال طرح های پژوهشی مورد نیاز جامعه را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دهند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه بعنوان دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری به عملكرد كمیسیون های دائمی این شورا در سال ۹۷ چه نمره ای می دهید، اظهار داشت: من به عملكرد كمیسیون های دائمی شورای عتف و در مجموع فعالیت های شورای عالی عتف نمره ۱۵ را می دهم چون كه پارسال مبحث به روز رسانی و زمان بندی برنامه ها مورد توجه قرار گرفت و ۵ نمره هم كم كرده ام به این علت كه همچنان نیاز است برخی فعالیت ها در این شورا دنبال شود كه همچون آن می توان به توسعه آماری و تحلیل و گزارش های دقیق تر از فناوری اشاره نمود.
برومند تصریح كرد: شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در جهت شعار سال فعالیت می كند و در این راستا دبیرخانه نمایشگاه فناوری در كشور دائمی شده و تابحال ۱۱ تفاهم نامه منجر به امضای قرارداد شده است.
وی تصریح كرد: برنامه داریم طی ماه های آینده نمایشگاه فناوری را به صورت منطقه ای و موضوعی برگزار نماییم كه احتمالاً این نمایشگاه ها در استان های آذربایجان شرقی، یزد و تهران خواهد بود.

1398/02/01
16:09:07
5.0 / 5
4882
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , دستگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی