در گزارش بازار مقاله اعلام شد:

مهمترین دستاوردهای علوم شناختی، راه اندازی پردیس و انجمنهای مغز

مهمترین دستاوردهای علوم شناختی، راه اندازی پردیس و انجمنهای مغز بازار مقاله: مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اظهار داشت: راه اندازی پردیس مغز من، ایجاد انجمن های مغز و شناخت، تحت پوشش قرار گرفتن ۵۰هزار دانش آموز از مهمترین دستاوردهای ستاد در سال ۹۷ بوده است.دكتر محمد تقی جغتایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب وضعیت علوم شناختی و فعالیت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در سال ۹۷ اظهار داشت: یكی از اتفاقات مهم در سال ۹۷ راه اندازی پردیس مغز در باغ كتاب بوده است.
وی اضافه كرد: این پردیس بستر مناسبی برای افزایش دانش و آگاهی اقشار مختلف خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان با ساختار عملكرد و توانمندی های مغز افتتاح و به راه افتاده است.
وی اضافه كرد: این مركز علمی از ۵ بخش ساختار مغزهای مختلف، مغز سلولی، مغزهای آینده و بخش شناختی تشكیل شده است؛ همین طور پردیس مغز من شامل ۱۹ ابزار و تجهیزات مشتمل بر سنجش اعصاب، شبیه سازی MRI، بازی های شناختی، مغز شفاف، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه های علوم اعصاب شناختی می شود.
وی اضافه كرد: امسال نخستین مستند درباب مغز با عنوان «كاپیتان من» ساخته شد.
رئیس انجمن علوم اعصاب با اشاره به اینكه ۵۰ انجمن علمی علوم و اعصاب شناختی پیش از سال ۹۷ به وجود آمده بود، اشاره كرد: همین طور راه اندازی ۲۰ انجمن مغز و شناخت در حوزه علوم اعصاب و شناختی از دیگر فعالیت های ستاد علوم شناختی در سال ۹۷ بوده است؛ حالا ۷۰ انجمن علوم و شناختی در كشور داریم.
وی اضافه كرد: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی همواره برای تربیت دانش آموزان اقداماتی انجام داده است و هر ساله به آنها جایزه اهوازی (جایزه علوم شناختی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی) را اعطا كرده است.
به گفته جغتایی، در سال ۹۷، تعداد ۲ هزار نفر از دانش آموزان آموزش دیده اند؛ این دانش آموزان پروژه تعریف می كنند و در امتداد اجرای آن زیر نظر ستاد تحقیقات انجام می دهند.
رئیس بانك مغز با اشاره به اینكه تا پیش از سال ۹۷، ۲ هزار نفر در مسابقات مغز كه از طرف ستاد برگزار می شده شركت كردند، بیان كرد: پارسال ۵ هزار نفر در این مسابقات شركت كردند.
مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اشاره كرد: در سال ۹۷ با برگزاری مسابقات مغز و شناخت و سمینارها، ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی توانست ۵۰ هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهد كه نسبت به سال قبل تعداد ۲۰ هزار افزایش پیدا كردند.

1398/01/10
22:58:41
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: آموزش , تحقیق , دانشجو , سلول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی