جشن تولد در پاریس؛

جدول تناوبی عناصر شیمیایی ۱۵۰ ساله شد

جدول تناوبی عناصر شیمیایی ۱۵۰ ساله شد بازار مقاله: جدول تناوبی عناصر شیمیایی كه یكی از مهم ترین سرفصل های آموزشی و یافته های علمی بشر است در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۰ سالگی خود می رسد.به گزارش بازار مقاله به نقل از سی جی تی ان، آغازین بار دیمیتری ایوانوویچ مندلیف جدول تناوبی عناصر شیمیایی را در سال ۱۸۶۹ ابداع كرد. البته جدولی كه وی طراحی نموده بود مبتنی بر تنها ۶۳ عنصر شیمیایی بود كه تا آن زمان شناسایی شده بودند.
لذا ستون ها و ردیف های زیادی در این جدول خالی بودند كه به مرور زمان پر شدند. این جدول به گونه ای طراحی شده بود كه نه تنها به معرفی هر عنصر شیمیایی می پرداخت، بلكه شناسایی و وجود عناصر دیگری كه امید می رفت در سال های دیگر كشف شوند را پیش بینی كرده و جای آنها را خالی نگه می داشت.
تا به امروز ۱۱۸ عنصر شیمیایی شناخته شده در این جدول جاگذاری شده اند كه نام گذاری چهار تای آنها با شماره های اتمی صورت گرفته است. این عناصر در واكنش های هسته ای به دست می آیند و عبارتند از نیهونیم با شماره ۱۱۳، مسكووی با شماره ۱۱۵، تنسین با شماره ۱۱۷ و اوگانسون با شماره ۱۱۸.
این عناصر در سال ۲۰۱۶ به جدول تناوبی افزوده شدند و هنوز نمی توان پیش بینی نمود در آینده مقرر است چند عنصر دیگر كشف و شناسایی و به جدول تناوبی افزوده شوند. بعضی از عناصر تازه كشف شده هم بسیار كمیاب هستند بعنوان مثال، تابحال فقط هشت اتم از عنصر نیهونیوم مشاهده شده است.
قرار است به مناسبت ۱۵۰ سالگی جدول تناوبی مراسمی در تاریخ ۲۸ ژانویه در مركز یونسكو در شهر پاریس پایتخت فرانسه برگزار گردد.

1397/10/17
13:35:33
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: آموزش , علم , كشف , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی