رژیم غذایی متنوع عامل چاقی

رژیم غذایی متنوع عامل چاقی بازار مقاله: ایسنا نوشت: خیلی از مردم فكر می كنند رژیم های متنوع و یا انتخاب غذا از یك مجموعه گسترده از غذاهای مختلف منجر به الگوهای تغذیه سالم می شود، اما با عنایت به تحقیقات انجمن قلب آمریكا، اینطور نیست.باور عمومی این است كه تنوع غذایی و غذا خوردن از طیف گسترده ای از غذاها برای سلامتی آنها مفید می باشد. با این وجود، این تصور احیانا درست نیست.
طبق آخرین بیانیه علمی انجمن قلب آمریكا، یك رژیم غذایی متنوع كه به همین نام شناخته می شود، تنها می تواند منجر به خوردن كالری بیشتری شود كه به نوبه خود سبب افزایش خطر مبتلا شدن به چاقی می گردد.
رژیم غذایی متنوع چیست؟
"مارسیا دی الیویرا اوتو"، استادیار گروه اپیدمیولوژی و ژنتیك انسانی دانشگاه علوم پزشكی تگزاس می گوید: ما تمام شواهد را بررسی كردیم و متوجه ارتباط بین تنوع غذایی و مصرف غذای سالم و ناسالم به صورت همزمان شدیم. این سبب پدید آمدن خطراتی شد كه مبتلا شدن به چاقی را اخطار می داد. چنان كه شاهد شیوع بیشتر چاقی در افرادی بودیم كه رژیم غذایی متنوع داشتند.
در حالی كه برخی دستورالعمل های رژیم غذایی، رژیم های متنوع را پیشنهاد می كنند، معنای اصطلاح تنوع غذایی برای اغلب افراد دقیقا مشخص نمی باشد. همینطور مشخص نمی باشد كه چنین رژیمی چطور اندازه گیری می گردد و آیا هدف غذایی سالمی عرضه می دهد یا خیر.
براساس بررسی علمی مقالات انتشار یافته بین سال های 2000 تا 2017 كه توسط پژوهشگران انتشار یافته است، هیچ شواهدی وجود ندارد كه تنوع غذایی بیشتر سبب تناسب وزن یا مصرف مطلوب غذا شود.
با این حال، شواهدی وجود دارد كه گزینه های متنوع انتخاب غذا در یك وعده امكان دارد احساس سیری را در افراد به تعویق بی اندازد، كه باعث مصرف بیش از حد غذا می گردد.
شواهد محدودی وجود دارد كه نشان داده است تنوع بیشتر با مصرف كالری بیشتر، الگوهای نامنظم مصرف غذا و افزایش وزن در بزرگسالان مرتبط می باشد.
بهترین رژیم های غذایی به قول انجمن قلب آمریكا (AHA)
انجمن قلب آمریكا می گوید بهتر است به جای تولید تنوع در رژیم غذایی، مصرف مواد غذایی گیاهی، لوبیا، غلات، محصولات لبنی كم چرب، مرغ و آجیل را به مصرف كنندگان سفارش كرد.
همچنین مردم باید از خوردن گوشت قرمز، شیرینی و نوشیدنی های شیرین اجتناب كنند.
"اوتو" اظهار داشت: انتخاب از بین طیف وسیعی از غذاهای سالم كه متناسب با بودجه و ذائقه فرد است، بهتر از انتخاب از میان محدوده وسیعی از غذاها است كه امكان دارد شامل اقلام ناسالم یا كمتر سالم مانند دونات، چیپس، سیب زمینی سرخ كرده و چیزبرگر، حتی در صورت رعایت اعتدال در مصرف باشد.

5656

1397/05/21
13:09:22
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: علم , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی