پلانكتون ها از منظر فضا، عكس

پلانكتون ها از منظر فضا، عكس بازار مقاله: ایسنا نوشت: ناسا امروز تصویری از كره زمین منتشر نمود كه توسط یكی از ماهوراه های رصد كننده زمین گرفته شده و خلیج فنلاند را كه مملو از ؛فیتوپلانكتون ها؛ است نشان داده است.هر ساله در تابستان تعداد "فیتوپلانكتون ها" در سراسر اقیانوس "آرام شمالی" و اقیانوس "منجمد شمالی" توسعه پیدا می كند.
"فیتوپلانكتون ها"دسته ای از آغازیان تولیدكننده یا گیاه مانند هستند كه قادر به خودپروردگی هستند. اغلب این موجودات بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند اما اگر تعداد بسیار زیادی از آنها در آب تجمع داشته باشد امكان دارد رنگ آب را به خاطر داشتن سبزینه، سبز كنند و یا به رنگ های دیگر تبدیل كنند.
این موجودات بسیار ریز صدها و گاها هزاران كیلومتر در سطح این اقیانوس ها گسترش می یابند. یكی از ماهوراه های ناسا كه زمین را رصد می كند، تصویری طبیعی از خلیج "فنلاند" گرفته است كه به دلیل وجود "فیتوپلانكتون ها" به رنگ سبز درآمده است. در این تصویر فیتوپلانكتون ها حركت چرخشی دارند. این خلیج در شمال شرق دریای بالتیك قرار دارد. این گرداب اقیانوسی امكان دارد سبب شود كه مواد مغذی عمق دریا به سطح بیابند.


5656


1397/05/03
14:32:22
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: فضا , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی