یافته جدید فضاپیمای نیوهورایزن؛

نشانه های حیات در پلوتون كشف شد، سیاره ای شبیه زمین

نشانه های حیات در پلوتون كشف شد، سیاره ای شبیه زمین بازار مقاله: بررسی تصاویر فضاپیمای نیوهورایزن از پلوتون نشان داده است این سیاره خصوصیت هایی مانند زمین دارد. در آن تپه هایی متشكل از دانه های جامد و یخی متان وجود دارد.به گزارش بازار مقاله به نقل از سی ان ان، حدود سه سال بعد از آنكه فضاپیمایNew Horizone به سیاره پلوتون سفر كرد، هنوز هم انسان باید درباره این سیاره كوتوله دانش كسب كند.
درهمین راستا طبق تحقیقی كه در ژورنال ساینس انتشار یافته، این سیاره كوتوله تپه هایی دارد. اما آنها شبیه تپه های شنی روی زمین نیستند. تپه های پلوتون از دانه های یخی و جامد متان تشكیل شده اند.
این درحالی است كه در منظومه شمسی وجود تپه در سیارات امری نادر است و فقط در زمین، مریخ، ونوس، تایتان(قمر مشتری) و ستاره دنباله دار ۶۷P وجود دارند.
جانی رادباوگ یكی از مولفان این تحقیق می گوید: هنگامیكه برای اولین بار تصاویر فضاپیمایNew Horizone را دیدیم، در همان لحظه متوجه شدیم آنها تپه هستند. اما این واقعا تعجب برانگیز بود زیرا در پلوتون اتمسفر زیادی وجود ندارد.
با وجود آنكه فاصله پلوتون با خورشید معادل ۳۰ برابر فاصله زمین تا این خورشید است، اما این سیاره كوتوله هنوز هم خصوصیت هایی شبیه زمین را دارد. تحقیقات انسان همیشه روی سیارات نزدیكمان بوده است اما اطلاعات زیادی در فاصله های طولانی از منظومه شمسی هم وجود دارد.
گروهی از سیاره شناسان، فیزیكدانان و جغرافیدانان تصاویر دقیقی از سطح پلوتون بررسی كردند. این تصاویر چشم اندازی از فعالیت های روی سطح این سیاره فراهم نمود. پلوتون از نیتروژن، دی اكسید كربن، آب و متان تشكیل شده است. همینطور سطح آن اشكال مختلفی مانند دره و رشته كوه دارد.

1397/03/14
23:36:44
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: تحقیق , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی