از سوی محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر؛

انتشار كتاب مهندسی بافت شبكیه چشم

انتشار كتاب مهندسی بافت شبكیه چشم بازار مقاله: از سوی محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر كتابی در سیستم‎های رهایش دارو در درمان بیماری های شبكیه چشم منتشر گردید.


به گزارش بازار مقاله به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، كتاب «مهندسی بافت شبكیه چشم» تدوین دكتر فتح الله مضطرزاده و دكتر آزاده سپهوندی توسط انتشارات دانشگاه صنعتی امیركبیر منتشر شد.
شبكیه چشم بافتی بسیار پراهمیت و حساس در دستگاه بینایی محسوب می شود و هنگامی كه عارضه ای در شبكیه رخ می دهد، خطر آسیب به كل سیستم بینایی به وجود می آید.
مهندسی بافت شبكیه، نسبت به سایر راه های درمانی، با ایجاد یك گستردگی می تواند تمام كننده نقایص موجود در سایر راه های درمانی باشد. در این كتاب خلاصه ای از مطالعات انجام شده در مهندسی بافت شبكیه از جمله انتخاب سلول پیش ساز، استفاده از فاكتورهای خارجی و انحلال پذیر برای جهت دهی به تمایز سلولی به صورت برون تنی و همچنین استفاده از تركیب سلول ها و پلیمرها برای مهندسی بافت شبكیه ، مرور شده است.
در درمان بیماری های شبكیه روش های غیرتهاجمی یعنی عاری از عمل های جراحی، همواره موردنظر و تأكید بیماران و محققان بوده است. سیستم های رهایش دارو به بخش خلفی چشم با دو رویكرد به ایمپلنت ها و ساختارهای نانومهندسی تقسیم می شوند كه در بخش انتهایی این كتاب به توضیح كامل این سیستم ها، در درمان بیماری های شبكیه یچشم پرداخته شده است.
به دلیل ظرافت های موجود در بافت شبكیه در درمان، روش های غیر از عمل های جراحی همواره مورد نظر محققان بوده است. به همین دلیل استفاده از سیستم های رهایش دارو بسیار حائز اهمیت است.
 

1396/05/25
15:34:29
5.0 / 5
4772
تگهای خبر: دانشگاه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی