برای آگاهی از مغز؛

یك هفته با رویداد مغزت رو بشناس، از مغز خود بیشتر بدانید

یك هفته با رویداد مغزت رو بشناس، از مغز خود بیشتر بدانید بازار مقاله: هفته آگاهی از مغز اسفندماه امسال با شعار مغزت رو بشناس با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، كاركردها و بهبود عملكرد آن برگزار می گردد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، هفته آگاهی از مغز از سال ۱۳۹۴ با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، كاركردها و بهبود عملكرد آن در سه سطح مخاطبان عام، دانش آموزی و دانشجویی برگزار می گردد.
این هفته امسال هم برای سومین سال چهارم تا یازدهم اسفندماه در سراسر ایران برپا خواهد شد. این برنامه با شعار «مغزت رو بشناس!» در سراسر كشور به صورت همزمان در بهزیستی، مهد كودك ها، مدارس، دانشگاهها، باشگاه های ورزشی، شهرداری ها و... برگزار می گردد تا همه سنین (از كودكان تا كهنسالان) با مغز خود آشنا شوند و به بهداشت مغز توجه بیشتری كنند.
دكتر محمدتقی جغتایی مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج در این باره اظهار داشت: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین شده است.

وی اضافه كرد: هفته آگاهی از مغز امسال برای سومین بار متوالی در كشور برگزار می شود تا ضمن ارائه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بویژه در كودكان برای پیشگیری و درمان آن فراهم گردد.

مشاور ارشد ستاد علوم شناختی اظهار داشت: استفاده از تمامی ظرفیت ها، امكانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغز همچون سیاست های ستاد علوم شناختی است.

به گفته وی، از زمان شروع به كار هفته آگاهی از مغز، تابحال بیش از چهار هزار و صد همكار در ۹۹ كشور در این رویداد شركت كرده اند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۵ كشور و ۸۶۰ كمپین هفته آگاهی از مغز در نقاط مختلف جهان برگزار گردید.
جغتایی تصریح كرد: مراكزی از ایران همچون دانشكده زیست دانشگاه دامغان، مركز سلامت و روان و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشكی مشهد، مركز علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی، برنامه تحقیقات علوم اعصاب بین رشته ای(INRP)، دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و در بخش كودكان هم دانشگاه زاهدان كمپین خویش را ثبت و بعنوان همكار در فهرست همكاران هفته آگاهی از مغز قرار گرفتند.

1396/11/21
14:01:52
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی