طبق تحقیقی جدید؛

لایه ازن در مناطق پرجمعیت نازك تر می گردد

لایه ازن در مناطق پرجمعیت نازك تر می گردد بازار مقاله: تحقیقی جدید نشان داده است لایه ازن در مناطق پرجمعیت و به خصوص استوایی همچنان در حال نازك شدن است.به گزارش بازار مقاله به نقل از میل آنلاین، تحقیقی جدید نشان داده است لایه ازن در بعضی از پرجمعیت ترین مناطق جهان همچنان در حال نازك شدن است. بدین سان امیدهای كارشناسان برای ترمیم آن از بین رفت.
این تحقیق نشان داده است لایه ازن در عرض جغرافیایی میان ۶۰ درجه شمالی و ۶۰ درجه جنوبی همچنان در حال نازك شدن است.
پیش از این تحقیقات نشان داده بود به علت اقدامات انجام شده، سطح لایه ازن در قطب های شمال و جنوب كره زمین در حال ترمیم است. اما دانشمندان اخیرا كشف كرده اند این لایه در عرض های جغرافیایی پایین تر كه جمعیت زیادی زندگی می كنند، چندان تغییری نكرده است.
ازن اشعه مافوق بنفش و اشعه های مضر خورشید را به خود جذب می كند و بنابراین از بین رفتن آن میلیاردها انسان در برابر خطر مبتلا شدن به سرطان قرار می دهد. به علت تابش بیشتر خورشید در مناطق استوایی، چنین خطری در آنجا بیشتر است.
محققان مطمئن نیستند چرا لایه ازن در حال نازك شدن است اما احتمال می دهند تغییرات آب و هوایی و انتشار مواد صنعتی شیمیایی در این امر بی تاثیر نیستند.
جونا های یكی از مولفان این تحقیق در «انسیستوگرانتام برای تغییرات آب وهوایی و محیط زیست» در امپریال كالج لندن می گوید: لایه ازن از دهه ۱۹۸۰ به صورت جدی در حال كاهش است. هرچند ممنوعیت مواد شیمیایی كلروفلئوروكربن ها(CFCs) دلیل بهبود لایه ازن در قطب هاست اما همزمان این روند در عرض جغرافیایی پایین تر چندان صادق نیست.
خطر احتمالی در عرض جغرافیایی وسیع تر حتی ممكن است از قطب ها هم بدتر باشد.

1396/11/19
13:18:12
5.0 / 5
5131
تگهای خبر: تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی