وزیر علوم تاكید كرد:

لزوم پیگیری امور اولویت دار تحقیقاتی در شورایعالی علوم تحقیقات

لزوم پیگیری امور اولویت دار تحقیقاتی در شورایعالی علوم تحقیقات بازار مقاله: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر پیگیری امور اولویت دار تحقیقاتی در شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری تصریح كرد.به گزارش بازار مقاله به نقل از وزارت علوم، دكتر منصور غلامی در آئین معارفه دكتر منصور برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیركل جدید شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با برشمردن اولویت های تحقیقاتی كشور در حوزه های مختلف اظهار داشت: اكنون موضوعات تحقیقاتی مانند محیط زیست، مدیریت آب، انرژی های نو، تغییر اقلیم و مواردی از این قبیل باید به صورت جدی و همه جانبه دراین شورا پیگیری شوند.
وی با قدردانی از عملكرد دكتر وحید احمدی، دبیركل سابق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با تاكید بر اینكه این شورا نهادی مستقل است، تصریح كرد: وزارت علوم هم مانند دیگر وزارتخانه ها در شورای عتف عضویت دارد و ریاست آن با شخص رئیس جمهوری است و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم هم دبیر كل آن است.
وزیر علوم با تاكید بر اهمیت شورای عتف اظهار داشت: شورای عالی عتف ۱۲ كمیسیون تخصصی، یك كمیسیون دائمی و ۶ ستاد دارد كه در دبیرخانه فعال می باشند. كمیسیون های تخصصی عتف متشكل از اشخاص حقیقی و حقوقی است كه اشخاص حقیقی از میان استادان دانشگاه انتخاب شده و اشخاص حقوقی از دستگاه های دولتی مربوطه مانند وزارت نیرو و وزارت نفت در كمیسیون ها حضور دارند.
همچنین دكتر وحید احمدی، دبیركل سابق شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری (عتف) در سخنانی با معرفی بخش های مختلف این شورا به عرضه گزارشی ازعملكرد خود در طول تصدی مسئولیت در شورای عتف پرداخت.
دكتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیركل جدید شورای عتف با اشاره به اینكه كمیسیون های این شورا باید با تلاش وافر و جدیت هر چه تمام تر فعالیت كنند، اظهار داشت: بهتر است كه هر از گاهی یك بازنگری در عملكردمان صورت گیرد تا صحت كاركردمان و همینطور صدمه های احمالی در مسیر كار مشخص شوند.
وی با اشاره به اهمیت شورای عتف و تصمیم گیری های آن در سطح كلان كشور اظهار داشت: در كشور هیچ تشكیلاتی مانند شورای عتف نیست كه در این وسعت نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان های مختلف در مورد موارد مهم تحقیقاتی مسئولیت همفكری و تصمیم گیری داشته باشند و با این اوصاف وظیفه اصلی ما در این شورا آن است كه بررسی نماییم با چه روش هایی می توان معضلات كشور را به صورت علمی مطالعه و در جهت رفع آنها اقدام نمود.
در آخر این نشست، وزیر علوم با اهدای لوح سپاس از زحمات دكتر وحید احمدی، دبیركل سابق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در دوران تصدی این مسئولیت قدردانی كرد و حكم انتصاب دكتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیركل شورای عالی "عتف" را كه از سوی رئیس جمهوری امضا شده بود به وی عرضه شد.

1396/10/30
14:55:02
5.0 / 5
4795
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی