صاحب ChatGPT نیز به سراغ افزایش طول عمر رفت

صاحب ChatGPT نیز به سراغ افزایش طول عمر رفت بازار مقاله: بازار مقاله: سم آلتمن مدیر عامل شرکت OpenAI که ربات اعجاب انگیز ChatGPT را توسعه داده است حالا 180 میلیون دلار روی یک استارتاپ بیوتکنولوژی سرمایه گزاری نموده تا پیری را معکوس کند و به افرادی مانند جف بزوس، جک دورسی و مارک زاکربرگ پیوسته و بدنبال راهکار هایی برای افزایش طول عمر است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سم آلتمن(Sam Altman) مدیر عامل شرکت 180 میلیون دلاری «اُپن ای آی» برای تصرف یک استارتاپ بیوتکنولوژی موسوم به Retro Biosciences سرمایه گزاری نموده است. این شرکت بیوتکنولوژی در سال ۲۰۲۲ از حالت مخفی کاری خارج شد و می خواهد از مهندسی ژنتیک برای جوان تر کردن سلول ها استفاده نماید.
گفتنی ست که سرمایه گذاری سم آلتمن بمنظور پیش گیری از برچسب خوردن در خصوص تلاش این استارتاپ برای به تأخیر انداختن یا معکوس کردن پیری یک میلیاردر و مطرح شدن به عنوان یک پروژه بیهوده، مخفی نگه داشته شد.
جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون نیز در سال ۲۰۲۱ در استارتاپ مشابهی به نام Altos Labs سرمایه گذاری کرد، در صورتیکه جک دورسی و مارک زاکربرگ نیز سرمایه گذاری های مشابهی دارند.
اخیراً هم گزارش شد که یک میلیونر دیگر سالانه دو میلیون دلار صرف یک رژیم آزمایشی برای جوان تر شدن می کند.
با این وجود، آلتمن هیچ نوع درمان یا مراقبه ای را از جانب استارتاپی که روی آن سرمایه گزاری نموده است، دنبال نمی کند، برای اینکه کارهای این استارتاپ هنوز در مرحله تحقیق است.
ممکنست بسیاری آلتمن را از روزهای اولیه استارتاپ هایی مانند Pinterest، Airbnb، Stripe بشناسند. با این وجود، او از سرمایه گذاری استارتاپی فاصله گرفت و به سمت مدیر عاملی در شرکت OpenAI رفت، شرکتی که وی در سال ۲۰۱۵ تأسیس کرد.
شرط بندی روی «فناوری سخت»
حالا آلتمن می خواهد زمان و پول خودرا برای توسعه فناوری هایی سرمایه گذاری کند که تأثیر مثبتی بر بشریت خواهند داشت، همان چیزی که در چند ماه گذشته با محبوبیت ربات هوش مصنوعی ChatGPT شاهد آن بوده ایم. او این حوزه ها را «فناوری سخت» می نامد، برای اینکه برای پیشرفت علمی و تسلط بر فناوری به سرمایه گذاری های کلان نیاز دارند.
آلتمن برای نخستین بار بیش از ۱۰ سال پیش، زمانی که با آزمایشاتی مواجه گردید که در آن موش های مسن تر با بهره گیری از خون موش های جوان، جوان تر شدند، به زیست فناوری ضد پیری علاقمند و مشتاق شد روی استارتاپ ها در این عرصه سرمایه گذاری کند.
در صورتیکه این ایده در ذهن او ماندگار شده بود، در سال ۲۰۲۰ با مقاله دیگری برخورد کرد که در آن پژوهشگران پلاسما را در موش های پیر با آب نمک و آلبومین جایگزین کردند و به اثر جوان سازی مشابهی رسیدند.
در نهایت، آلتمن با بتس لاکرویکس(Betts LaCroix) که زمانی شریک پاره وقت بیوتکنولوژی Y-Combinator بود، تماس گرفت و از او پرسید که آیا می توانیم شرکتی را رهبری نماییم که روی پروژه های ضد پیری کار می کند و وقتی لاکرویکس موافقت نمود، استارتاپ Retro Biosciences با بودجه ۱۸۰ میلیون دلاری آلتمن متولد شد.
فضای کاری این شرکت به سرعت با قرار دادن سازه های پیش ساخته که در یک انبار برپا شدند، افتتاح شد که اجازه داد کار با سرعت شروع شود و این شرکت هم اکنون تعدادی از نتایج اولیه را برای عرضه دارد.
آلتمن در امور روزانه این استارتاپ دخالتی ندارد و سرمایه گذاری اولیه او می تواند به مدت ۱۰ سال این شرکت را تامین کند. وی امیدوار است که در طول این زمان نخستین شواهد مفهومی برای افزایش طول عمر حاصل شود.
در این میان، خود آلتمن برای جوان ماندن به رژیم ضد پیری خود شامل «سالم بخور، ورزش کن و به اندازه کافی بخواب» با دوزی از متفورمین که یک داروی ضد دیابت است، پایبند است.
ضمن این که آلتمن قسمتی از سرمایه خودرا نیز در یک استارتاپ انرژی همجوشی به نام Helion سرمایه گزاری نموده است.
منبع:

1401/12/20
12:25:46
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی