رئیس پارك فناوری دانشگاه امیركبیر در مراسم امضای تفاهم نامه با بانك ملی:

انستیتو هوشمندسازی تاسیس می شود

انستیتو هوشمندسازی تاسیس می شود بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه مقرر است انستیتویی در دانشگاه در ارتباط با حوزه هوشمندسازی راه اندازی شود، اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت دانشگاه و پارک در حوزه فناوری های در رابطه با شهر هوشمند، امکان همکاری با شهرداری تهران برای توسعه پایلوت شهر هوشمند در دانشگاه فراهم است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، دکتر سید فرهنگ فصیحی در مراسم انعقاد تفاهمنامه با بانک ملی در زمینه نوآوری های در رابطه با فناوری های بانکی، اظهار داشت: این پارک میزبان بیشتر از ۲۴۰ واحد فناور است که ۱۰۰ مجموعه به صورت حقوقی و شرکت رسمی ثبت شده و از این میان حدود ۵۲ شرکت دانش بنیان بوده و در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مستقر و در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ۸ مرکز نوآوری تخصصی در رابطه با دانشکده ها و ۸ مرکز نوآوری مشترک با بخش های دولتی و خصوصی شامل بانکها و صنایع بزرگ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیت می نمایند.

فصیحی تصریح کرد: نقش و مأموریت اصلی نهادهای واسط مانند پارک های علم و فناوری تسهیلگری برای تعریف و شرح مساله از جانب صاحبان صنایع و دستگاههای اجرایی برای واحدهای مستقر در پارک است و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در همین راستا مذاکرات و تفاهماتی با برخی صنایع و دستگاههای اجرایی کشور برای تعریف طرح های پیشران فناوری داشته است.

وی با تکیه بر این که یکی از چالش های جدی پیش روی کشور مبحث هوشمندسازی است، اظهار داشت: با شهرداری تهران، برخی مجموعه های فعال در حوزه های معدنی و نفت وگاز در این حوزه تفاهم هایی صورت گرفته و اقبال خوبی شده است، به صورتی که مقرر است انستیتویی در دانشگاه راه اندازی و به حوزه هوشمندسازی اختصاص داده شود که بتواند طرح های در رابطه با این حوزه از فناوری را در عرصه های مختلف شامل پژوهش، آموزش و کسب و کار، تعریف و مدیریت کند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر همینطور ضمن اشاره به اهمیت و نقش نواحی نوآوری در فرایند تعامل با صاحبان مسأله بر شکل گیری ناحیه نوآوری امیرکبیر با همکاری شهرداری تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره و اظهار امیدواری کرد که با توسعه این ناحیه، زمینه تعامل و همکاری با دستگاه ها، صنایع و صاحبان مسأله مستقر در این ناحیه گسترده تر شود.

او همینطور از اعلام آمادگی دانشگاه برای همکاری با شهرداری تهران در زمینه شهر هوشمند اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت دانشگاه و پارک در حوزه فناوری های در رابطه با شهر هوشمند، امکان همکاری برای توسعه پایلوت شهر هوشمند در دانشگاه فراهم است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در این مراسم تفاهمنامه ای میان رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ملی ایران در جهت توسعه همکاریهای دو جانبه برای تعریف و حل مسائل فناورانه بانک ملی ایران منعقد گردید.

منبع:

1401/11/24
11:41:22
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , انستیتو , پژوهش , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی