شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه الزهرا

شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه الزهرا بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، دانشگاه الزهرا شرایط پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ این دانشگاه را اعلام نمود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، بر این اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول ۱۳۹۸ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷که بعد از گذراندن شش نیمسال تحصیلی )با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتردانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیم سال تحصیلی از میان دانشگاهیان منتخب با شرایط مندرج در این فراخوان، در بازه زمانی ۱ مهر سالجاری تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته شوند، میتوانند در این فراخوان شرکت نمایند.
دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه الزهرا ورودی نیمسال اول ۱۳۹۸ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷ که در انتها شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۱۰ درصد برتر بعدی باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی در بازه زمانی ۱ مهر سالجاری تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته شوند، هم میتوانند در این فراخوان ثبت نام کنند تا درصورتیکه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته/گرایشی، با ۲۰ درصد برتر دانشجویان واجد شرایط تکمیل نشود، درخواست آنها بررسی شود.
سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود در دوره های فرعی شرکت کرده اند، حداکثر 9 نیمسال تحصیلی است و در صورتیکه بعد از گذراندن شش نیمسال تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، در صورتی که از میان دانشگاه های منتخب با شرایط مندرج در این فراخوان، در بازه زمانی ۱ مهر سالجاری تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته شوند، با عرضه مدرک معتبر، میتوانند در این فراخوان شرکت نمایند.
در اطلاعیه دانشگاه الزهرا آمده است که سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود، صاحب فرزند شده و از مرخصی حاملگی بدون احتساب در سنوات و با تائید دانشگاه بهره برده اند، حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.
سنوات تحصیلی مجاز دانشجویان مهمان، انتقالی، تغییر رشته و انتقالی توام با تغییر رشته از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، میبایست حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه میانگین کل این متقاضیان با دانشجویان دانشگاهی صورت می گیرد که بیشترین واحد درسی خویش را با آنها گذرانده اند.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی با معرفی دبیرخانه المپیاد برای ورود به همان رشته برگزیده یا ر شته های مرتبط به تشخیص کارگروه های تخصیص برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی و در صورتی که در این فراخوان درج شده باشد، می توانند ثبت نام کنند.
پذیرش در رشته گرایش های تحصیلی مرتبط به دوره کارشناسی و مندرج در این فراخوان، بر مبنای تشخیص گروه و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.
دانشگاه الزهرا اعلام نمود که با ا ستناد به "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد وزارت علوم تحقیقات و فناوری، اتبار غیر ایرانی "مقیم ایران"ورودی کارشناسی پیوسته ماقبل سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مشمول استفاده از تسهیلات آئین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نیستند و مجاز به ثبت نام در این فراخوان نیستند.
همینطور دارندگان مدارک دوره های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان آزمون های اختصاصی نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، پردیس های بین الملل و همینطور دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی، مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.
مدارک مورد نیاز جهت پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲شامل یک قطعه عکس اسکن شده، تصویر کارت ملی تصویر صفحه اول شناسنامه، ریز نمرات دوره کارشناسی شامل همه نمرات تا پایان نیمسال ششم است.
براساس اعلام دانشگاه الزهرا، هزینه ثبت نام و بررسی مدارک در هر رشته ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که از راه سامانه جامع دانشگاهی قابل پرداخت می باشد.
متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی تا تاریخ ۲۵ بهمن ماه نسبت به انجام ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایند.
منبع:

1401/11/10
09:14:03
5.0 / 5
157
تگهای خبر: آزمون , آموزش , المپیاد , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی