بررسی سلامتی گاوها با ساعت هوشمند

بررسی سلامتی گاوها با ساعت هوشمند بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، پژوهشگران چین، نوعی ساعت هوشمند ابداع نموده اند که می تواند سلامتی گاوها را مورد بررسی قرار دهد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، طیف گسترده ای از فناوری های پوشیدنی عجیب و اعجاب انگیز، از شلوارهای ارتعاشی یوگا گرفته تا خالکوبی های هوشمند موقت، سرفصل اخبار را در سالهای اخیر به خود اختصاص داده اند. حالا، یک پژوهش جدید ادعا کرده است که گاوها هم می توانند از فناوری های پوشیدنی در مزارع آینده استفاده نمایند.
پژوهگران "دانشگاه جیائوتونگ جنوب غربی" (Southwest Jiaotong University)، ساعت هوشمندی ساخته اند که میتوان از آن برای نظارت بر سلامت، باروری و محل سکونت گاوها بهره برد.
"زوتائو ژانگ" (Zutao Zhang)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: نظارت بر اطلاعات محیطی و بهداشتی گاو می تواند به جلوگیری از بیماری ها و بهبود کارآیی در پرورش و مدیریت مراتع کمک نماید.


در این پژوهش، پژوهشگران تصمیم گرفتند یک دستگاه پوشیدنی را توسعه دهند که میتوان از آن برای جمع آوری اطلاعات حیاتی در مورد گاوها استفاده نمود. ژانگ توضیح داد: این اطلاعات می توانند شامل غلظت اکسیژن، دما و رطوبت هوا، میزان فعالیت، چرخه های تولید مثل، بیماری و تولید شیر باشند.
دستگاههای هوشمند در اطراف گردن و مچ پای گاوها قرار می گیرند. آنها حاوی یک مکانیسم منحصربه فرد تقویت حرکت هستند که از چند آهن ربا و یک آونگ برای تقویت حرکات کوچک گاوها استفاده می نماید.
انرژی جنبشی حاصل از حرکات گاو بعد از جذب شدن، در یک باتری لیتیومی ذخیره می شود و برای تأمین انرژی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معناست که دستگاه برخلاف یک ساعت هوشمند سنتی نیازی به شارژ ندارد. "یاجیا پان" (Yajia Pan)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: مقدار زیادی از انرژی جنبشی وجود دارد که آنرا میتوان در حرکات روزانه گاو، همچون راه رفتن، دویدن و حتی حرکت گردن برداشت کرد.
پژوهشگران جهت بررسی این دستگاه، آنرا روی شرکت کنندگان انسان آزمایش کردند. آزمایش ها نشان داد که حتی یک حرکت سبک هم برای اندازه گیری دما با دستگاه کافی است.
پژوهشگران می گویند که این دستگاه هوشمند علاوه بر گاوها می تواند کاربردهای گسترده ای هم در انسان ها داشته باشد. این کاربردها شامل نظارت بر ورزش، مراقبت های بهداشتی، خانه های هوشمند و شبکه های سنسور بی سیم هستند.
ژانگ اظهار داشت: انرژی جنبشی در همه جای محیط وجود دارد. تاب خوردن برگ ها در باد، حرکت انسان ها و حیوانات، حرکت امواج و چرخش زمین، همگی حاوی انرژی جنبشی زیادی هستند. ما نباید اجازه بدهیم که این انرژی هدر برود.1401/09/12
10:22:03
5.0 / 5
260
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی