ابرموشک ماه تعمیر شد

ابرموشک ماه تعمیر شد بازار مقاله: ناسا، بَست های نشتی دهنده در موشک ماه آرتمیس ۱ را جایگزین کرده و در مرحله بعدی، آزمایش سوخت گیری را انجام می دهد.به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، آزمایش سوخت گیری موشک سیستم پرتاب فضایی آرتمیس ۱ امکان دارد در روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) صورت گیرد.

مهندسان ناسا، بَست های معیوب را آخر هفته جایگزین کردند و زمینه را برای آزمایش سوخت رسانی موشک آرتمیس ۱ فراهم کردند تا ببینند آیا تعمیرات جواب داده است یا خیر. جایگزینی بَست های سیستم پرتاب فضایی (SLS) در روز جمعه (۹ سپتامبر) تکمیل شد.

این تعمیرات با هدف پیشگیری از نشت سوخت هیدروژن در یک مسیر هشت اینچی منتهی به مرحله اصلی موشک سیستم پرتاب فضایی صورت گرفت. این نشت، ناسا را مجبور کرد که کوشش برای پرتاب آرتمیس ۱ را در روز سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) متوقف نماید.

آرتمیس ۱ نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین از برنامه آرتمیس ناسا است که هدف آن بازگرداندن فضانوردان به ماه است. در طول تعویض بَست ها، مهندسان بَست های را روی یک مسیر تخلیه هیدروژنی کوچکتر چهار اینچی را هم جایگزین کردند که در کوشش برای پرتاب در روز ۲۹ اوت ( ۷ شهریور) نشتی داده و سبب توقف پرتاب شده بود.

با تکمیل کار تعمیرات، ناسا حالا خویش را برای آزمایش سوخت رسانی آماده می کند تا بررسی کند که آیا نشت هیدروژن موشک سیستم پرتاب فضایی واقعاً رفع شده است یا خیر. برپایه اعلام ناسا، این آزمایش می تواند در روز شنبه ۱۷ سپتامبر صورت گیرد و موشک ۳۲۲ فوتی (۹۸ متری) آرتمیس را با ۷۳۶ هزار گالن هیدروژن مایع و اکسیژن مایع که برای پرتاب نیاز است، پر کند.

ناسا در اطلاعیه ای روز جمعه اعلام کرد، این عملیات به مهندسان امکان می دهد که بَست های جدید را در شرایط برودتی یا فوق سرد، همانطور که انتظار می رود در روز پرتاب و پیش از اقدام بعدی برای پرتاب باشد، بررسی نمایند.

روز پنجشنبه (۸ سپتامبر/۱۷ شهریور)، مقامات ناسا اعلام نمودند که روز ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) را برای پرتاب بعدی آرتمیس ۱ در نظر گرفته اند. تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) هم گزینه دیگری است. این آژانس فضایی اظهار داشت که هر دو فرصت پرتاب به رفع مشکل نشت سوخت توسط ناسا و سپری شدن آزمایش سوخت گیری موشک سیستم پرتاب فضایی وابسته است.

آزمایش سوخت گیری آتی ناسا برای خنک کردن موتورها تا دمای منفی ۴۲۰ درجه فارنهایت (منهای ۲۵۱ درجه سانتیگراد) طراحی شده است تا آنها را برای پیشرانه فوق سردشان آماده کند. این آژانس نتوانست آن آزمایش را در تلاش اول برای پرتاب آرتمیس ۱ انجام دهد.
1401/06/21
14:03:14
5.0 / 5
169
تگهای خبر: فضا , مهندس , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی