رییس حوزه هنری قم:

وزیر جدید فرهنگ عرصه را برای کنشگری همه فعالان فرهنگی فراهم آورد

وزیر جدید فرهنگ عرصه را برای کنشگری همه فعالان فرهنگی فراهم آورد به گزارش بازار مقاله رئیس حوزه هنری قم با اشاره به معرفی محمدمهدی اسماعیلی بعنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: از وزیر پیشنهادی انتظار می رود در دوره جدید عرصه اثرگذاری فرهنگی را برای تمام کنشگران دولتی و غیردولتی فراهم آورد.


محمدعلی روزبهانی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: عرصه فرهنگ فقط میدان کنشگری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست؛ در دوره جدید بهتر است عرصه فرهنگ برای کنشگری همه فعالان این حوزه مانند کنشگران دولتی، بخش خصوصی، نیمه دولتی، صداوسیما، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و جبهه متکثر انقلاب اسلامی در سراسر کشور فراهم گردد.
رییس حوزه هنری قم افزود: در دوران جدید این وزارتخانه امید می رود که فعالیت ها از حالت رفع تکلیفی و کارهای روزمره اداری خارج شده و به مرحله سیاستگذاری های عمیق و کلان فرهنگی ارتقاء یابد.
وی تصریح کرد: اگر پیشتیبانی و حمایت لازم از کنشگران فرهنگی فعال و اثرگذار در کشور مانند فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی صورت بگیرد؛ شاهد تحولات بی بدیلی در بهبود فاکتورهای فرهنگی خواهیم بود.
وی با اشاره به معرفی اسماعیلی بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخاب وی باتوجه به سیاست ها و برنامه های اعلامی را انتخاب امیدوارکننده ای برای اهالی فرهنگ و هنر دانست.
رییس حوزه هنری قم افزود: وزیر پیشنهادی سابقه قابل قبولی در زمینه سیاستگذاری در عرصه فرهنگ دارد و در زمینه رسانه نیز تجربه های میدانی موفقی از وی ثبت شده است و مواجهه مطلوبی با این عرصه ها داشته است.
روزبهانی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی شناخت درستی از عرصه و کنش رسانه، فرهنگ و هنر دارد و این خاصیت می تواند وی را در برآورده کردن دغدغه هنرمندان و اصحاب رسانه در طول دوران تصدی گری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یاری کند.
به گفته وی، با انتخاب اسماعیلی بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت های عظیم فرهنگی کشور که نوعا در نگاه های سازمانی مورد غفلت قرار می گیرد بار دیگر فعال شود و تحولات امیدبخشی را تجربه نماید.
رییس حوزه هنری قم اظهار داشت: به نظر می آید وزیر پیشنهادی در زمینه هنر از تجربه لازم برخودار نباشد و امید این است که در این حوزه وی در صورت انتخاب شدن باید از مشاوران و معاونان اهل فن، دلسوز و کارکشته بهره ببرد تا دغدغه اهالی هنر به نحو درستی مدیریت شود.
وی با اعلان اینکه مشاوران وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی نوعا از افراد دلسوز و متخصص در زمینه فرهنگ و هنر هستند، اظهار نمود: وزارت ارشاد چتر و خیمه انقلاب اسلامی برای اهالی هنر و رسانه است و این وزارتخانه باید با نگاه پدرانه به تمام جریانات هنری و رسانه ای تمام آنها در زیر پرچم انقلاب اسلامی جمع نماید و از تکثرهای غیراصولی جلوگیری بعمل آورد.
محمدمهدی اسماعیلی عضو هیات علمی دانشگاه تهران بعنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرف رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
به گزارش بازار مقاله به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ در کبوترآهنگ همدان، از طلاب دانش آموخته مدرسه عالی شهید مطهری، دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و همین طور مدیر گروه «جامعه شناسی سیاسی مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی» دانشگاه تهران است.
وی از فعالان فرهنگی، رسانه ای و سیاسی باسابقه و از چهره های فرهنگی و علمی نخبه جبهه انقلاب است.
اسماعیلی کارهای فرهنگی جدی خودرا از سردبیری و مدیرمسئولی چندین نشریه فرهنگی اجتماعی در دهه ۷۰ آغاز نموده است.
وی همچون مدیران تحول گرای راهبردی سازمان صداوسیما است که در جایگاه های مجری طرح نظام جامع ارزیابی تولیدات صداوسیما، مدیریت مرکز افکارسنجی سازمان، مدیرکل ارزیابی برنامه های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صداوسیما بعنوان یک ساختار فرهنگی اجتماعی پویا و نویدبخش تحول رادیو و تلویزیون حضور داشته است./


منبع:

1400/05/28
13:22:50
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آهنگ , پژوهش , تبلیغات , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی