آزمایشگاه های تخصصی شركت های دانش بنیان حوزه سلامت راه اندازی می شوند

آزمایشگاه های تخصصی شركت های دانش بنیان حوزه سلامت راه اندازی می شوند بازار مقاله: با امضای تفاهم نامه ای میان پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه های تخصصی برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان راه اندازی می شوند ضمن آنکه تسهیل گری برای اخد مجوزهای حوزه سلامت صورت خواهد گرفت.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، در نشستی که امروز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت در حاشیه سومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ در محل پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد، تفاهم نامه همکاری میان پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهزات پزشکی با هدف ارتقا همکاری میان این دو نهاد و افزایش کارایی شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.
این تفاهم نامه برمبنای مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی تدوین شد.
در این تفاهم نامه اداره کل تجهیزات پزشکی در جهت صدور مجوزهای مربوط برای تولیدکنندگان اقدام خواهدنمود و بر این اساس ساختارهای خصوص چابک برای برون سپاری خدمات تشکیل گردد و بخش خصوصی بتوانند بازوی اجرائی اداره کل شده و در جهت ممیزی و ارزیابی به شرکت های تولید کننده مشاوره دهند. ارائه آموزش به شرکتها با هدف تسهیل گری در دریافت مجوز از دیگر اقدامات اداره کل تجهیزات پزشکی در این تفاهم نامه است.
از دیگر محورهای این تفاهم نامه، ساخت آزمایشگاه های تخصصی است که پارک علم و فناوری پردیس این مساله را پیشنهاد نمود و اعلام آمادگی کرد که بوسیله بخش خصوصی، آزمایشگاه های مناسبی را در پارک علم و فناوری پردیس بوجود آورد که به شرکت های داخل پارک پردیس و همین طور شرکت های دیگر ارائه خدمت کند.
اداره کل تجهیزات پزشکی نیز پذیرفت مجوزهای لازم برای تاسیس و ایجاد آزمایشگاه ها را صادر کند تا برخی از خدمات آزمایشگاه هایی که گاهی به آسانی به شرکتها ارائه نمی گردد، با ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در پارک توسط شرکت های خصوصی، ارائه شود.
در مقابل پارک فناوری پردیس متعهد شد نسبت به ارائه خدمت به شرکت های حوزه سلامتی اقدام نماید و بر این اساس شرکت هایی که توانستند مجوز دانش بنیان را ستاندن کنند، این پارک فناوری بتواند برمبنای پلتفرمی، خدمات تخصصی عرضه کنند.
منبع:

1400/02/30
22:48:47
5.0 / 5
656
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی