نیلوفران آبی محصول وسواس و احساس نقاش

نیلوفران آبی محصول وسواس و احساس نقاش بازار مقاله: مجموعه نقاشی‎ های نیلوفرهای آبی «کلود مونه» نقاش فرانسوی که تا زمان مرگ این هنرمند به بیش از 250 اثر رسید، به وسواسی برای هنرمند بدل شد تا احساس خودرا به این شیوه بیان کند و در نهایت این تصاویرِ نمادین، بستر شکل گیری سبک امپرسیونیسم در نقاشی شد.


نیلوفرهای آبی نام یک تابلوی نقاشی نیست، بلکه نام مجموعه ای از آثار کلود مونه (Claude Monet) نقاش فرانسوی سبک امپرسیونیسم است که در آخر زندگی خود بارها به این مساله پرداخت.
مونه، در سال ۱۸۴۰ در پاریس متولد شد و در سال ۱۹۲۶ در ژیوِرنی زندگی اش به پایان رسید. کلود مونه در اولین نمایشگاه نقاشان امپرسیونیست که در سال ۱۸۷۴ برپا شد شرکت کرد و بعدها بعنوان یکی از بزرگ ترین هنرمندان این سبک شناخته شد، چون کامل ترین بیان امپرسیونیسم را در مجموعه تابلوهای نیلوفرهای آبی آفرید. این هنرمند بیش از ۲۵۰ نقاشی از نیلوفرهای آبی تولید کرد و می توان نیلوفرهای آبی را نمادین ترین تصاویر امپرسیونیسم عنوان نمود.


مونه، خانه و باغ بزرگی در در روستای ژیورنی (Giverny) خریداری کرد و در سال ۱۸۹۰ به سبب موفقیت در فروش نقاشی هایش، به اندازه ای مرفه شد که توانست در محل اقامت خود رودخانه ای را منحرف کند و با کمک باغبانان نیلوفرهای آبی، درختان بامبو و بید در آن بکارد. پرندگان متنوعی همچون اردک و قرقاول را در این باغ رها کرد و خانه خودرا همچون یک نقاشی عظیمی طراحی کرد. مونه پیش از اینکه نیلوفرهای آبی را نقاشی کند، آنها را کاشت. این هنرمند درباره خانه خود گفته است: بهترین شاهکار من، باغ من است.
خانه و باغ کلود مونه در در روستای ژیورنی (Giverny)


منبع:

1400/01/16
11:26:16
5.0 / 5
587
تگهای خبر: شركت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی