مدیر انجمن آمریكایی هشدار داد:

موزه های آمریكا برای همیشه بسته خواهند شد

موزه های آمریكا برای همیشه بسته خواهند شد به گزارش بازار مقاله مدیر انجمن مردم نهاد «اتحاد موزه های آمریکایی» در اطلاعیه ای ضمن درخواست از نمایندگان کنگره برای تخصیص حمایت های مالی بیشتر نوشت: بدون بودجه حمایتی موزه های آمریکا برای همیشه بسته خواهد شد.


به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه هنر چاپ لندن، انجمن مردم نهاد اتحاد موزه های امریکایی (AAM) با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به نمایندگان کنگره این کشور به امضای ۶۰۰ نفر از فعالان فرهنگی و موزه داران خواهان افزایش بودجه حمایتی برای موزه های لطمه دیده از همه گیری کرونا شد.
لورا لات (Laura Lott) رئیس و مدیر اجرائی اتحاد موزه های آمریکایی نیز در اطلاعیه ای اعلام نمود: همه گیری زنگ خطری دیرهنگام برای کنگره و دیگر تصمیم گیرندگانی بود که هیچ گاه درک درستی از روش های کسب وکار یا ارزش موزه ها نداشتند.
بازگشت موزه ها به فعالیت عادی سال ها طول خواهد کشید و بدون حمایت مداوم مالی کنگره بسیاری موزه ها برای همیشه بسته خواهند شد.
یکی از اهداف نامه سرگشاده مورد اشاره درخواست از نمایندگان کنگره آمریکا برای تامین مالی برنامه های موزه هاست که موسسه فدرال خدمات کتابخانه ها و موزه ها حامی اصلی آنست و دیگر نهادهای مرتبط در انجام خدمات موزه ها کمک می کنند. امضا کنندگان این نامه همین طور از نمایندگان کنگره خواسته اند به امریکایی ها اجازه دهند در ازای بهره مندی از معافیت های مالیاتی بتوانند به موزه ها کمک کنند.
آنها همین طور از اعضای کنگره خواسته اند برای افزایش بودجه ۱۵ میلیاردی موزه های خسارت دیده در لایحه کمک به کسب و کارهای اسیب دیده از کرونا تلاش کند، این لایحه دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۹) به تصویب کنگره رسید. نویسندگان این نامه بدون اشاره به دولت پیشین آمریکا نوشته اند حامیان فعالیت موزه ها برای انحلال موسسه خدمات کتابخانه ها و موزه ها و صندوق ملی پشتیبانی از فعالان هنری و علوم انسانی بسیار تلاش نموده اند.
این نامه می افزاید: موزه ها در جامعه و میان اقشار مختلف شهری و روستایی و در سراسر کشور همیشه و هر روز نقش حیاتی ایفا کرده اند.
ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
این بیماری که به تدریج به کشورهای مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۱۰۰ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از دو میلیون و صد هزار نفر جان باخته اند.
شیوع این ویروس سبب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویدادهای مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همچون جشنواره ها، نمایشگاه ها و بسته شدن سینماها، سالن های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازارهای جهانی و اقتصاد کشورها در بخش های گوناگون همچون فرهنگ گذاشت.
بر اساس گزارش نظرسنجی اتحاد موزه های آمریکایی در ماه اکتبر ۲۰۲۰ (مهر، آبان ۱۳۹۹) خیلی از این موزه ها از ابتدا همه گیری بسته بوده اند و نزدیک به ۳۰ درصدی که در مقاطع مختلف باز شده و باردیگر بسته شده اند با کاهش درامد ناشی از کمبود بازدیدکننده روبرو بوده اند، این گزارش میزان خسارت موزه ها را تا ماه نوامبر (آبان/آذر) حدود ۸ ماه پس از همه گیری ۲۹ میلیاد و ۷۵۰ میلیون دلار براورد کرده است.منبع:

1399/12/06
21:59:19
0.0 / 5
842
تگهای خبر: جشنواره , چاپ , خدمات , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی