وزیر علوم در پیامی به چهارمین همایش ملی آموزش محیط زیست عنوان كرد

ضرورت استفاده از ظرفیت ویژه كرسی آموزش محیط زیست یونسكو در ایران

ضرورت استفاده از ظرفیت ویژه كرسی آموزش محیط زیست یونسكو در ایران بازار مقاله: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به چهارمین همایش ملی آموزش محیط زیست که امروز (دوشنبه) به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها و همایش های علمی الکترونیکی بخصوص در شرایط گسترش ویروس کرونا می تواند گام موثری در جهت نهادینه سازی فرهنگ مدیریت محیط زیست در جامعه ایران با عنایت به ظرفیت های بی بدیل دینی و علمی آن، باشد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن پیام دکتر منصور غلامی آمده است:
امروزه کلید موفقیت، بقا و توسعه همه جانبه جوامع جهانی در حفظ محیط زیست نهفته است. هدف از تشکیل کرسی های یونسکو، ظرفیت سازی، تبادلات علمی دانشگاهی، به اشتراک گذاری دانش در میان کشورهای جهان و ایجاد همبستگی علمی است. وجود کرسی آموزش محیط زیست یونسکو در ایران، ظرفیت مطلوبی را برای ایجاد شبکه علمی آموزش محیط زیست با هدف انتقال دانش و ظرفیت سازی برای دیگر دانشگاه ها در این حوزه فراهم نموده است و دانشگاه پیام نور با عنایت به ماهیت و رسالت اصلی خود در گسترش آموزش های الکترونیکی و ترکیبی در کشور، می تواند با بهره مندی از این ظرفیت ملی و بین المللی، نقشی کلیدی را در پیشبرد اهداف مدیریت سبز در آموزش عالی و توسعه آموزش های محیط زیستی رسمی و غیررسمی ایفا کند.
بدیهی است برگزاری جشنواره ها و همایش های علمی الکترونیکی بخصوص در شرایط گسترش ویروس کرونا می تواند گام موثری در جهت نهادینه سازی فرهنگ مدیریت محیط زیست در جامعه ایران با عنایت به ظرفیت های بی بدیل دینی و علمی آن، باشد.
اینجانب ضمن تشکر از بانیان این جشنواره و همایش ملی بخصوص رئیس محترم کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست، مسؤلان محترم دانشگاه پیام نور، کمیسیون ملی یونسکو، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و سایر نهادها و سازمان هایی که در برگزاری این رویداد ملی مشارکت داشته اند، امیدوارم برگزاری این برنامه ها بتواند به اقدامات اثرگذاری در جهت انجام رسالت اصلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در برابر محیط زیست و پیوند آن با تعلیم و تربیت در جامعه منجر شود.

منبع:

1399/11/06
17:49:29
0.0 / 5
941
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی