توسط یك ایرانی صورت می گیرد ؛

ركورد جدید حفظ اعداد در آستانه ثبت گینس

ركورد جدید حفظ اعداد در آستانه ثبت گینس بازار مقاله: مرتضی جاوید دومین رکورد خودرا در زمینه حفظ و بازگویی اعداد در گینس به ثبت می رساند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، بامداد امروز در محل پارک ملی علوم و فناوری های نرم صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر مرتضی جاوید رکورد حفظ اعداد در ۳۰ ثانیه را با حضور مشاوران گینس به ثبت رساند.
مرتضی جاوید ملقب به «سلطان حافظه ایران» و تنها ایرانی رکورددار حافظه جهان در گینس امروز توانست ۹۰ رقم را در ۳۰ ثانیه حفظ و بازگو کند.
مرتضی جاوید در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: من تنها ایرانی رکورددار حافظه جهان در گینس (۲۰۱۹) هستم که امروز موفق شدم با حضور مشاوران گینس در ۳۰ ثانیه ۹۰ رقم را حفظ نموده و بازگو کنم.
وی درباب ثبت این رکورد در گینس اظهار داشت: معمولاً بین یک تا چهار ماه فرآیند ثبت رکورد در گینس به طول می انجامد ولی به سبب آنکه رکورد دیگری را در سال ۲۰۱۹ در زمینه حفظ اعداد داشته ام، این ثبت رکورد با سرعت بالاتری به انجام می رسد و سریع تر مورد پیگیری قرار می گیرد.
سلطان حافظه مغز تاکید کرد: امیدوارم که تا یک ماه آتی سرتیفیکیت این رکورد را دریافت کنم.
جاوید افزود: افراد با تمرینات زیادی در باشگاه ها می توانند بدن خودرا روی فرم بیاورند بدین جهت لازم است که ما بتوانیم ذهن خودرا با انجام تمرینات آماده سازی نماییم.
وی همین طور درباب درباره تمرینات مغز در طول دوره زندگی اظهار داشت: با انجام تمرینات می توانیم قدرت ذهنی را تا ۱۰ برابر افزایش دهیم.
این رکوددار گینس با اعلان اینکه ۲۰۰ تکنیک وجود دارد که بتوانیم با به کارگیری آن، تمرینات مغز را انجام دهیم، گفت: این تمرینات موجب می شود که از بروز بیماری هایی همچون آلزایمر جلوگیری نماییم. علاوه بر این، به موفقیت های بیشتری دست یابیم.
جاوید بیان کرد: این تمرینات باید برای مغز متناوب باشد و برای آنکه همه عمر نخواهیم برای انجام تمرینات، زمان صرف نماییم، لازم است که هر تکنیک را به سرعت روزانه تکرار نماییم که این تمرینات جزئی از وجود ما شود.
وی اشاره کرد: وقتی تکنیک ها به یک عادت تبدیل گردد، ذهن ما آماده خواهد شد.

سلطان حافظه مغز با تاکید بر اینکه این تمرینات ذهنی، ارتباطی با سن و جنس ندارد، اضافه کرد: از ۴۵سالگی به بالا مغز کوچک می شود و تحلیل می رود و سلول های دیگر جایگزین سلول های مغزی نمی گردد اما می توان با تمرینات متناوب، قدرت یادگیری را در سنین بالا تقویت کرد؛ درواقع می توان با تمرینات، مغز را احیاء کرد که این اقدام می تواند در هر ثانیه صورت گیرد.
مؤلف ۲۰ جلد کتاب در حوزه یادگیری اظهار داشت: تا حالا توانسته ام ۲۰ جلد کتاب در زمینه های یادگیری بیشتر (تقویت حافظه و مغز، یادگیری مهارت های زبان خارجی و موفقیت ها و انگیزش ها) تألیف و ترجمه کنم.
در ادامه اشکان دشمن زیاری، مشاور ثبت رکورد گینس نیز در این برنامه اظهار داشت: مرتضی جاوید رکورد گینس حفظ تاریخ تولد در سال ۲۰۱۹ و رکورد حفظ اعداد در سال ۲۰۲۰ را شکست. وی امروز توانست در ۳۰ ثانیه اعداد سه رقمی را حفظ و بازگو کند.
به گفته وی امروز تمام تست ها را انجام دادیم و بنا داریم تمام مستندات را به گینس ارسال نماییم تا به مرحله داوری نهایی برسیم.
دشمن زیاری با اعلان اینکه ۱۰ الی ۲۰ سند بر طبق پارامترهای گینس را امروز ثبت کردیم، اشاره کرد: این مستندات به گینس ارسال می شود تا بر طبق اقداماتی این رکورد به ثبت برسد.
مشاور ثبت رکورد گینس باتأکید بر اینکه این رکورد صد درصد ثبت می شود، اشاره کرد: برای اینکه این رکورد دارای جذابیت هایی است که طی مدت زمان کوتاهی به ثبت خواهد رسید.


منبع:

1399/09/26
13:35:04
5.0 / 5
1295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی