دبیر ستاد سلولهای بنیادی:

شتاب گیری علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری

شتاب گیری علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری به گزارش بازار مقاله دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری در حال شتابگیری است.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری، امیرعلی حمیدیه ضمن اشاره به فعالیت ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی اظهار داشت: فعالیت این شرکت ها از تولید ظرف کشت سلول که پیش از این همه وارداتی است تا محیط کشت و تکثیرسلول را در بر می گیرد.
به گفته حمیدیه، برپایه سند توسعه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تحولی بزرگ در این عرصه صورت گرفت و تبدیل این علم به ثروت را محقق کرد.
دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور بیان نمود: از نظر تولید علم در حوزه سلول های بنیادی هم جایگاه ایران بسیار قابل قبول است و در کنار کشورهایی ایستاده ایم که روزی تنها قدرتمندان این حوزه علمی بودند. اما با تلاشهای صورت گرفته در زیست بوم فناوری و نوآوری کاری کردیم که به فهرست کشورهای دارای این فناوری پیوستیم و امروز ایران یکی از نامداران سلول های بنیادی در دنیا است.
حمیدیه افزود: ایران پیشتازترین کشور اسلامی در حوزه سلول های بنیادی است و این مورد بر توانمندی سرآمدان علمی کشور صحه می گذارد.


منبع:

1399/09/09
12:19:46
5.0 / 5
1310
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دانش بنیان , سلول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی