هتل كله پوك ها در دو جلد برای كودكان منتشر گردید

هتل كله پوك ها در دو جلد برای كودكان منتشر گردید به گزارش بازار مقاله «هتل كله پوك ها» عنوان یك مجموعه دو جلدی با مبحث داستان های طنزآمیز فارسی است كه اخیرا انتشارات سروش برای گروه سنی «ب و ج» راهی بازار كتاب كرده است.


هتل کله پوک ها داستان هایی با محوریت هتل ها و مسافرخانه هاست که شهرام شفیعی نویسنده کودک و نوجوان آنرا نوشته و مونا فرهادپور تصویرگری آنرا به انجام رسانده است. این مجموعه دو جلدی با این جمله شروع می شود تا کودک را به درون داستان ها ببرد و در ادامه با خود در ماجراهای شخصیت های حاضر در هتل و مسافرخانه همراه سازد.
«سلام بچه ها اسم من پیچ گوشتی است من و خانواده ام به همراه دایی تیرآهن و زن دایی توی بخش خانه داری هتل کله پوک ها زندگی می نماییم امروز می خواهم برایتان ماجراهای بامزه ای از یک روز زندگی در هتل کله پوک ها تعریف کنم...»
آقای بدبو، خانم دایره ای شکل، خواهر دکمه، آقای موفرفری، آقای سخت گیر، بابا انبردست، دکتر آب لمبو، آقای کم سبیل و غیره همچون شخصیت های این داستان ها هستند که ماجراهای ذهنی نویسنده بین آنها شکل می گیرد تا هم نکات آموزشی مورد نظرش را تا حدی به مخاطب حساس خود القا کند و هم در عین حال با زبان طنز کودک را در ادامه داستان نگه دارد.
هتل کله پوک ها دو نفر مسئول پذیرش به نامهای خانم آفتابی و خانم مهتابی دارد دو تا خواهر دو قلو مثل سیبی که از وسط نصف کرده باشند هر دو مهربان و صمیمی با لبخندهایی مثل تخم مرغ آب پز پوست کنده.
یکی از خواهرها پشت میز پذیرش اول می نشیند و آن یکی پشت میز پذیرش دوم. این میزها هرکدام درست بیست متر با ورودی هتل فاصله دارند یکی سمت چپ و یکی سمت راست.
شیفعی این داستان ها را برای گروه سنی ب و ج نوشته است، گروه ب: سال های آغاز دبستان (کلاس های اول، دوم و سوم) و گروه ج: سال های آخر دبستان (کلاس های چهارم، پنجم و ششم) هستند که حدودا می توان حساس ترین سن برای یادگیری خواند.
«آقای رئیس به دایی تیرآهن گفت آقای تیراهن شما در این هتل مسئول آسانسورها و راه پله ها هستید یک نفر می خواهد بدون استفاده از آسانسور و پله از بیست طبقه بیاید پایین نظرتان چیست؟ دایی تیرآهن گفت به نظرم باید به پلیس گزارش دهیم. خانم مهتابی اظهار داشت: اگر پلیس بفهمد که هتل ما توی پشت بامش به کسی جا داده است هتل برای یکسال تعطیل می شود یعنی ما حدود یکسال بیکار می شویم.
طوطی -مرغِ آقای رئیس با شنیدن این حرف اظهار داشت: در این یکسال من باردیگر باید مرغ بشوم ؟!...»
جلد یک این مجموعه در ۹۶ صفحه و جلد دوم در ۹۲ صفحه داستان های هتل کله پوک ها را روایت می کند که با قیمت ۲۴ هزار تومان توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است.
شهرام شفیعی نویسنده و طنزپرداز است و بسیاری معتقدند قالب ادبی- نمایش تازه ای ابداع کرده که در مدت زمان کوتاهی با استقبال روبرو شده است و مراکز فرهنگی مختلف، برای اجرا از او دعوت کرده اند.


شفیعی در سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شد، تحصیلات خویش را در رشته ادبیات فارسی به انجام رسانده است. او تابحال از ۲۰ جشنواره جایزه دریافت کرده است، در جشنواره برگزیده ادبیات کودک و نوجوان برگزیده اصلی ۲۰ سال ادبیات داستانی شده است. شفیعی در طنزهایی که محتوای بیشتر آنها مسایل سیاسی و اجتماعی اند، کژی ها و نارسایی های اجتماعی و سیاسی را با زبان طنز به سخره می گیرد.
همچون آثار می توان به آقا بالای دست گنده، ماه در چاه در مورد زندگی نامه حضرت علی(ع)، من فکر می کنم، خیمه خاموش در ارتباط با کربلا، داستان بلند طنز عشق خامه ای، مجموعه سه جلدی ماجراهای پاشنه طلا، مجموعه داستان آوازهای پینه بسته، ماجراهای سلطان و آقاکوچول و داستان فا که نام آنرا از نُت موسیقی گرفته و به شیوه طنز تلخ است اشاره نمود.منبع:

1399/05/24
22:40:22
5.0 / 5
2252
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , چاپ , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی