اعلام حمایت نهادهای سینمایی فلسطینی از جشنواره مقاومت

اعلام حمایت نهادهای سینمایی فلسطینی از جشنواره مقاومت «مفید ابو شماله»، مدیر دومین جشنواره بین المللی فیلم مستند غزه و سردبیر روزنامه فلسطین از حمایت نهادهای سینمایی فلسطینی از شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت را اطلاع داد.مفید ابو شماله در نامه ای خطاب به سید احد میکائیل زاده؛ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، ضمن قدردانی از اهتمام این رویداد سینمایی در توسعه سینمای مقاومت در سطح بین المللی، پیشنهاداتی درمورد امضای تفاهم نامه همکاری سینمایی میان فلسطین و جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عرضه داد.
مشارکت در تولید و نمایش آثار سینمایی، امضای تفاهم نامه مشترک میان روزنامه فلسطین و جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، تقویت روابط میان جشنواره ها، انتشار اخبار این رویداد سینمایی در فلسطین و تشویق مشارکت فعال هنرمندان ایران و فلسطین در جشنواره ها و برگزاری همزمان شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در غزه از پیشنهادات مدیر دومین جشنواره بین المللی فیلم مستند غزه در سال ۲۰۱۰ میلادی در این نامه به حساب می آید.
در همین راستا، در یک ویدوئو کنفرانس با حضور مفید ابوشماله، مدیر دومین جشنواره بین المللی فیلم مستند غزه و سردبیر روزنامه فلسطین، ابراهیم مسلم؛ مدیر جشنواره فیلم «العودة»(بازگشت) و احد میکائیل زاده؛ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، بر حمایت همه جانبه نهادهای سینمایی فلسطینی از شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تاکید و لزوم بیان واقعیت مقاومت درمواجهه با افکار و جریان های انحرافی در منطقه و جهان مورد بررسی قرار گرفت.

امضای یک تفاهم نامه در حوزه همکاریهای سینمایی و فرهنگی میان فلسطین و ایران، شامل برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در فلسطین، تولید فیلم های مستند با محوریت مصائب، مظلومیت و مقاومت مردم منطقه و فلسطین، در مقابل محور عربی-عبری و حمایت ایران از مقاومت مردم فلسطین در مقابل اشغالگران اسرائیلی از دیگر موضوعات مورد بحث در این کنفرانس بود.

همچنین در این کنفرانس ابراهیم مسلم؛ مدیر جشنواره فیلم «العوده»، تهیه کننده و کارگردان فلسطینی به اهمیت و نقش جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در تثبیت مفهوم مقاومت و ایستادگی و واکنش به نرمال سازی روابط شرم آور سیاسی اخیر میان بعضی از کشورهای عربی و اشغالگران اسرائیل، اشاره نمود و از آمادگی همکاری با جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در سطوح مختلف اطلاع داد.

دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند غزه در سال ۲۰۱۰ با شعار «آزادی سرزمین و انسان» و با هدف بیان شیوه های مقاومت مردم فلسطین در مقابل اشغالگران اسرائیلی با حضور ۷۶ فیلم (۱۶ فیلم از کشورهای عربی و خارجی) زیر نظر دولت فلسطین و به مدیریت موفید ابوشماله برگزار گردید.
همینطور اولین دوره جشنواره فیلم «بازگشت» فلسطین در نوار غزه با مدیریت ابراهیم مسلم و با هدف شفاف سازی مبارزات مردم فلسطین، راهپیمایی های بازگشت شکستن محاصره، افشای جنایات اشغالگران و مستند کردن تلاش و مبارزه مردم فلسطین برگزار می گردد.

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقد. س در بخش های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، « روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی میرآبادی برگزار می گردد.منبع:

1399/05/15
22:20:11
5.0 / 5
2413
تگهای خبر: پژوهش , جشنواره , كنفرانس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی