وزیر فرهنگ:

فعالیت سه هزار موسسه در كشور، موفقیت حركت قرآنی است

فعالیت سه هزار موسسه در كشور، موفقیت حركت قرآنی است به گزارش بازار مقاله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیشرفت ها در حوزه های مختلف قرآن مجید اظهار داشت: تشكیل موسسات مردمی قرآن از دستاوردهای انقلاب و فعالیت سه هزار موسسه در كشور موفقیت حركت قرآنی است.


سیدعباس صالحی، امروز (جمعه، سوم مرداد) در مراسم درحال برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت تصریح کرد: یکی از افتخارات نظام اسلامی اتفاقات حوزه قرآنی است؛ در حوزه ترجمه های قرآن پیش از انقلاب کار چندانی نشده بود اما در این چهل سال، ده ها ترجمه قرآن فارسی قابل قبول انتشار یافته است.
وی افزود: در حوزه قرائت و حفظ، قاریان و حافظان ما در فضای جهانی نقش های مهم ایفا می کنند، در حوزه مفاهیم قرآنی هم کارهای پژوهشی خوبی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همینطور موسسات مردمی قرآن از دستاوردهای انقلاب است، سه هزار موسسه در حال فعالیت هستند و این موفقیت حرکت قرآنی در کشور است. از امروز ظهر، این موسسات تحت یک تشکل فراگیر قرار خواهند گرفت تا عملکرد این موسسات، روشن تر، شفاف تر و موثرتر باشد.

اقدامات چندسال قبل در همین راستا حالا به نقطه خوبی رسیده است که با حمایت دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، امروز نقطه عطف در حرکت موسسات قرآنی کشور است.

صالحی خاطرنشان کرد: امروز شاهد یک همگرایی عمومی و رفتار موثر و مفید و مقتدر در سرتاسر کشور خواهیم بود. بدون شک حرکت های مردمی در همه حوزه ها بخصوص جریان های دینی و قرآنی مهم خواهد بود و ما هم در خدمت این اتحادیه فراگیر خواهیم بود.
در انتخابات امروز که بر مبنای نتایج آن دو اتحادیه قرآنی (اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل های قرآنی) منحل می شوند و یک اتحادیه واحد برای انجام امور مؤسسات تشکیل می شود، ۶۶ نفر برای تصدی ۱۵ عضو هیئت رئیسه و ۱۵ نفر برای تصدی ۲ عضو هیئت بازرسان نامزد شده اند. همینطور هیئت رئیسه ۳ نفر عضو علی البدل و هیئت بازرسان هم یک نفر عضو علی البدل خواهند داشت که برای سه سال انتخاب خواهند شد. همینطور در این انتخابات، ۵۹۰ نفر رأی اعضای موسسات قرآنی کشور شرکت خواهند کرد.
سیدعباس صالحی هفته گذشته در حکمی مهدی محمدی دبیر هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی را بعنوان رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت انتخاب کرد.
وی دوشنبه گذشته (۳۰ تیر) در وبینار انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت با اشاره به اینکه هم اکنون اساسنامه و انتخابات پیش رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل های مردمی قرآنی ایجاد می کند، ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات، نظم و اخوت بیشتر یک انتخابات خوب را داشته و در فضای اطمینان به پیش برویم.
سه روز پیش نیز عبدالهادی فقهی زاده در نشست مدیران استانی اتحادیه های موسسات و تشکل های قرآن و عترت سراسر کشور، بر روند برگزاری انتخابات سالم و باشکوه اتحادیه های تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت تصریح کرد و اظهار داشت: وظیفه همه ماست در نهایت اخوت و برادری ایمانی و با رعایت انصاف و عدالت، در برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نقش آفرینی نماییم.
وی با تاکید بر به رسمیت شناختن دو اتحادیه موجود اظهار داشت: از نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تا روز سوم مرداد سالجاری که روز برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت است، با هر دو اتحادیه موجود ( اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل های قرآنی) همکاری کامل ادامه خواهد داشت.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به ضرورت همکاری با اتحادیه های استانی توسط ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هم با همین رویکرد با هر دو اتحادیه تعامل و همکاری مناسب داشته باشند.
مهدی محمدی هم پیش از این از برگزاری انتخابات اتحادیه مدغم کشوری در ادارات ارشاد استان ها خبرداده بود.


1399/05/03
15:40:20
5.0 / 5
2359
تگهای خبر: پژوهش , تبلیغات , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی